اشتراک گذاری

بررسی نحوه نگهداری و تعمیر جک پارکینگ میلان

جک های برند میلان از جمله جک های با کیفیت تولید شده در ایران هستند که بر اساس فناوری های ساخت جک های ایتالیایی طراحی و ساخته شده اند. این جک ها نیز ممکن است دچار مشکلات رایج دیده شده در سایر جک ها شده و در نتیجه نیاز به تعمیر جک پارکینگ میلان وجود داشته باشد.

تعمیر جک پارکینگ میلان

جک ها از جمله محصولاتی هستند که به واسطه استفاده از آن ها یک درب معمولی به یک درب اتوماتیک تبدیل شده که با یک ریموت باز و بسته می شود. به این ترتیب ایمنی و راحتی کاربری درب ها به مراتب افزایش می یابد. جک های موجود در بازار که می توان از آن ها برای درب های ساختمانی استفاده کرد، تنوع بی نظیری دارند و توسط تولید کننده های داخلی و خارجی تولید می شوند. یکی از برند های با کیفیت این جک ها، برند میلان است.

این جک ها ساخت کشور ایران هستند اما تکنولوژی ساخت آن ها از شرکت های ایتالیایی گرفته شده است. کارایی بالای این جک ها آن ها را به یکی از پر استفاده ترین نمونه های داخلی تبدیل کرده است. با این حال با وجود کارایی و کیفیت بالای این جک ها، گاهی دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. در ادامه با معرفی این محصولات و کارایی آن ها، در خصوص نحوه تعمیر جک پارکینگ میلان صحبت خواهیم کرد.

جک های برند میلان برای چه درب هایی مناسب هستند؟

این جک ها مشابه جک های ایتالیایی طراحی و ساخته شده اند و به این ترتیب طراحی و کارایی آن ها بسیار قابل قبول است. نوع طراحی این جک ها شباهت بسیار زیادی به جک های ایتالیایی پروتکو دارد. اما با این حال از لحاظ قیمتی بسیار مقرون به صرفه ترند. این جک ها را می توان برای درب هایی به کار برد که به صورت دو لنگه هستند. قدرت آن ها به گونه ای است که می توانند حداکثر درب هایی با وزن هر لنگه 350 کیلوگرم را تحمل کنند. از طرفی طول هر یک از این لنگه های درب نیز باید حداکثر 2.5 متر باشد.

 در نتیجه اگر این نکات رعایت نشود، احتمال خرابی جک و نیاز به تعمیر جک پارکینگ میلان افزایش خواهد یافت. این جک ها از نوع جک های بازویی و الکترومکانیک هستند و می توان از آن ها برای درب ساختمان هایی استفاده کرد که تردد نسبتا بالایی دارند. موتور استفاده شده در این جک ها از نوع 220 ولتی است. جک هایی با این مشخصات معمولا نصب راحت تری دارند و به نسبت دیگر نمونه ها از جمله جک های هیدرولیکی، احتمال خرابی و نیاز به تعمیر جک پارکینگ میلان به نسبت کم تر است.

جک های برند میلان چه قابلیت هایی را در اختیار کاربران قرار می دهد؟

برای درک بهتر نحوه تعمیر جک پارکینگ میلان، بهتر است ابتدا با مشخصات و کارایی های این مدل بیش تر آشنا شویم. نکته قابل توجهی که در خصوص جک های برند میلان مطرح می شود، ویژگی ها و کارایی های تابلو فرمان و برد آن است. این بخش ها در جک های میلان بسیار پیشرفته هستند و کارایی های بالایی دارند. قدرت برد جک میلان بسیار بالا است. در تابلو فرمان می توان تنظیمات متعددی را انجام داد تا از قابلیت های این جک بهره مند شد. برای مثال می توان جک را طوری برنامه دهی کرد که یک لنگه به تنهایی باز شود یا این که برنامه دهی را به نحوی انجام داد که طبق یک زمان بندی بسیار دقیق، لنگه های درب باز یا بسته شوند.

برد این جک ها به نحوی طراحی شده است که به راحتی نصاب های جک درب پارکینگ می توانند با آن کار کنند و برنامه های لازم را به آن بدهند. همین امر در خصوص فرایند تعمیر جک پارکینگ میلان نیز مطرح می شود و در صورت بروز هر مشکلی سرویس کاران و تعمیر کاران می توانند کار های لازم برای تعمیر جک پارکینگ Milan را بدون هر گونه مشکلی انجام دهند. دلیل این امر نیز وجود تمامی قطعات یدکی و لوازم مرتبط با جک های این برند و در دسترس بودن راحت آن ها است. نکته متفاوتی که در خصوص این جک ها وجود دارد این است که به جای آچار خلاص کن از یک خلاص کن کلیدی برای جک های میلان استفاده شده است. همین امر موجب افزایش راحتی و ایمنی این جک ها شده است.

تعمیر جک پارکینگ میلان بر اساس قطعات و بخش های متفاوت محصول انجام می شود

جک های میلان نیز درست مانند دیگر جک ها از یک سری قطعات و بخش های مشابه تشکیل شده است که در کنار هم عملکرد کلی جک های میلان را رقم می زنند. هر جک میلان دارای دو بازو بوده که قدرت و کارایی آن ها نقش مهمی را باز و بسته شدن درب دارد. در کنار بازو ها، دو ریموت وجود دارد که با کد دهی و برنامه دادن به آن، می توان درب را از دور باز و بسته کرد. در ارتباط با این ریموت ها نیز مانند هر جک دیگری، یک جفت سنسور چشمی وجود دارد.

فلاشر نیز در پکیج جک میلان دیده می شود. در نهایت نیز برد، موتور و مدار فرمان جک میلان به همراه برخی لوازم جانبی دیگر، مجموعه قطعات و بخش های مختلف یک جک برند میلان را تشکیل می دهند. تعمیر جک پارکینگ میلان ممکن است به دنبال خراب شدن هر یک از این قطعات انجام شود. برای انجام تعمیر جک پارکینگ Milan باید ابتدا جک را به صورت کامل عیب یابی کرد و دلیل خرابی و بروز مشکل را پیدا کرد تا در نهایت اقدامات لازم را برای تعمیر آن انجام داد.

تعمیر جک پارکینگ Milan

تعمیر جک پارکینگ Milan در صورت خرابی ریموت ها

گاهی اوقات تنها دلیل باز نشدن درب ها، بروز مشکل در ریموت های درب است. اگر ریموت درست کار نکند، سنسور فرمان صادر شده برای باز و بسته کردن درب را دریافت نمی کند و در نتیجه این طور به نظر می رسد که جک درست عمل نمی کند و نیاز به تعمیر جک پارکینگ میلان وجود دارد. در این حالت با بررسی ریموت ها و تعویض باتری آن یا کددهی مجدد ریموت، معمولا مشکل برطرف خواهد شد.

بررسی سنسور های چشمی جک در صورت باز و بسته نشدن درب پارکینگ

گاهی مواقع بعد از بررسی ریموت ها و حتی تعویض آن ها، باز هم ریموت کار نمی کند و درب باز و بسته نمی شود. در این صورت باید سنسور ها را چک کرد. گاهی مشکل ایجاد شده بسیار ساده است و تنها به دلیل وجود مانعی در برابر سنسور ها، ارتباط لازم میان ریموت و سنسور چشمی برقرار نمی شود. اما اگر مشکل در خود سنسور باشد، برای تعمیر جک پارکینگ میلان، تعمیر کار مربوطه باید سنسور ها را تعمیر یا در صورت نیاز تعویض کند.

تعمیر یا تعویض بازو ها برای تعمیر جک پارکینگ میلان

در بدترین حالت، مشکل ایجاد شده در جک های میلان ممکن است مربوط به بازو و اهرم های آن باشد. در این حالت، ممکن است بازو ها شکسته شده باشند یا دچار مشکل شده باشند. در نتیجه تعمیر کاران حرفه ای باید در اسرع وقت بازو های جک را بررسی کرده و برای تعمیر یا تعویض آن ها اقدامات لازم را انجام دهند.

رفع مشکل  بخش های برقی و مدار های جک پارکینگ میلان

در ادامه مشکلات متعددی که ممکن است در جک های میلان رخ دهد، بروز اختلالاتی است که در بخش های برقی این جک ها اعم از برد، مدار فرمان، سیستم های برق کشی و دیگر موارد ایجاد می شود. گاهی اوقات تنظیمات برد به هم خورده و نیاز به برنامه دهی و انجام تنظیمات مجدد دارد.

 در نتیجه برای تعمیر جک پارکینگ میلان، تنها کافی است تا نصاب جک، مجددا برای برنامه دهی و انجام تنظیمات اقدامات لازم را انجام دهد. گاهی نیز مشکلات جدی تری در برق کشی یا برد و تابلوی فرمان جک ایجاد می شود که بنا به تشخیص و نظر تعمیر کار، باید تعمیرات تخصصی تری برای رفع مشکل ایجاد شده انجام داد. به این ترتیب فرایند تعمیر جک پارکینگ Milan، بنا به نوع مشکل و میزان خرابی ایجاد شده، روند متفاوتی خواهد داشت.

استفاده از مراکز تخصصی در نگهداری و تعمیر جک پارکینگ میلان

با وجودی که تجربه و سابقه استفاده از جک های میلان توسط کاربران نشان دهنده کیفیت بالا و قابل قبول این جک ها است، اما با این حال این محصولات نیز از جمله محصولات مصرفی هستند که یک طول عمر مشخص داشته و در طول زمان دچار فرسودگی و مشکل می شوند.

به این ترتیب انجام سرویس های دوره ای، نگهداری و استفاده درست از جک و انجام تعمیرات تخصصی و به موقع توسط افراد با تجربه از اهمیت زیادی برخوردار است. برای افزایش طول عمر این جک ها و حفظ کارایی آن ها بهتر است حتما چه برای نصب و چه برای تعمیر جک پارکینگ میلان از مرکز تعمیرات تخصصی جک های درب پارکینگ وابسته به مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *