اشتراک گذاری

باز و بسته کردن درب اتوماتیک در زمان قطعی برق

قطع برق غیرقابل پیش بینی است. در این شرایط اگر درب اتوماتیک دارید، با مشکل باز و بسته کردن درب روبرو هستید. با توجه به اینکه درب اتوماتیک با استفاده از ریموت باز و بسته می شود، پس با برق ارتباط مستقیم دارد. برای اینکه باز و بسته کردن درب اتوماتیک در صورت قطعی برق منجر به ایجاد اختلال در رفت و آمدتان نشود، باید راه باز کردن درب ریموت دار در این شرایط به خوبی آموخته شود. در این مطلب به طور کامل روش باز کردن درب به هنگام قطع شدن برق آموزش داده می شود. همه درب های اتوماتیک دارای امکاناتی هستند که با استفاده از آن ها می توان به راحتی درب را بدون برق باز و بسته کرد.        

باز و بسته کردن درب اتوماتیک

دو روش باز کردن درب پارکینگ بدون نیاز به برق

برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک در صورت قطعی برق می توان از دو روش معمول استفاده کرد. با توجه به این که درب پارکینگ دارای یک باتری ذخیره نیرو است، به هنگام قطعی می توان از آن برق اضطراری برای بستن درب پارکینگ استفاده کرد. با توجه به امکان بروز چنین مواردی باید حتماً باطری مورد نیاز برای درب نصب شود.

در مواقعی ممکن است که درب پارکینگ باطری نداشته باشد. در این صورت بهتر است به صورت دستی و با استفاده از آچار اقدام به باز و بسته کردن درب پارکینگ بدون ریموت شود. بهتر است که تنها در موارد خیلی ضروری از این روش برای باز کردن درب استفاده کنید، زیرا به مکانیسم درب اتوماتیک آسیب های زیادی را وارد می کند.

باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون ریموت

همه درب باز کن های پارکینگ دارای ویژگی هایی هستند که با کمک آن می توان درب اتوماتیک را به صورت دستی باز و بسته کرد. در بیشتر موارد طناب قرمز رنگی وجود دارد. این طناب در نزدیکی درب قرار دارد. در صورت لزوم از نردبان استفاده کرده و بعد از رسیدن به طناب، باید کشیده شود تا اهرم به سمت پایین قرار بگیرد. به هنگام انجام این کار کسی نباید در نزدیکی درب باشد.

 از آن جایی که معمولاً مدت زمان قطعی برق مشخص نیست، باید با دقت بیشتری طناب به سمت پایین و عقب کشیده شود تا در مسیر به جایی گیر نکند. در این صورت تا زمان اتصال مجدد برق دیگر مشکلی به وجود نخواهد آمد. بعد از این کار، درب باید با دو دست حرکت داده شود. این کار کمی دشوار به نظر می رسد.

 به همین خاطر نباید به تنهایی این کار را انجام داد. در این بین باید اطمینان حاصل شود که رابط درب تا انتها کشیده شده و در جای خود قفل شده است. برای انجام این کار باید نکات ایمنی به دقت رعایت شوند. روش باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون ریموت نه تنها به هنگام قطع برق بلکه در موقعیت های بسیاری کاربرد دارد.  

نکات ایمنی باز کردن درب اتوماتیک

رعایت ایمنی یکی از نکات مهم در انجام این کار است زیرا ممکن است که منجر به بروز خسارات بیشتر شود. قبل از این که اقدام به باز کردن درب به صورت دستی شود، باید اتصالات برق کاملاً جدا شوند. این کار موجب افزایش ایمنی به هنگام کار می شود. ممکن است که برق منزل شما به هنگام باز کردن درب مجدداً متصل شود.

باید اطمینان حاصل کرد که درب به حالت قبل برگشته است تا دوباره به صورت خودکار کار کند. بعد از آن باید سیم کشیده شود و سپس باید درب با ریموت باز شود. اگر زنجیر در حال حرکت است اما درب باز نمی شود، باید دوباره زنجیر درب کشیده شود تا درون براکت قرار بگیرد. صاحبان خانه باید با کنترل های دستی درب آشنا شوند تا در چنین مواقعی به راحتی بتوانند در را باز کنند.

در مواردی نیاز است که با تکنسین تماس گرفته و از آن ها کمک گرفته شود. در صورتی که درب بسیار سنگین است و نمی توان آن را جابه‌جا کرد. در این بین ممکن است مشکل فنرهای درب پارکینگ مشکلات دیگری را به وجود بیاورد. فنرها بسیار حساس هستند و در صورت نداشتن تخصص ممکن است که افراد به درب پارکینگ خود آسیب وارد کنند.

نکات مهمی که در زمان قطعی برق درب پارکینگ باید بدانیم    

هنگام باز بودن درب به هنگام قطع شدن برق، بهتر است که صبر کنید تا برق مجدداً متصل شود. در این بین به هنگام باز بودن درب پارکینگ هرگز نباید از برق اضطراری استفاده کنید و درب را ببندید زیرا منجر به آسیب رساندن به درب می شود. قبل از اینکه با تکنسین تماس گرفته شود، بهتر است کمی صبر کرده تا برق مجدداً متصل شود.

باز و بسته کردن درب اتوماتیک در صورت قطعی برق باید بر طبق اصول انجام شود. وقتی برق قطع است و درب شما فاقد امکانات دستی می باشد، نمی توان آن را به راحتی باز و بسته کرد. حتی یک باد شدید می تواند باعث بسته شدن درب شود. برای جلوگیری از اتفاقات بهتر است که حتماً از درب فاصله گرفته شود.

استفاده از قفل دستی یکی دیگر از نکاتی است که به هنگام باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون ریموت کار را راحت تر می کند. در کنار درب پارکینگ یک قفل دستی باید وجود داشته باشد. با قطعی برق قفل اتوماتیک درب شما غیرفعال است؛ بنابراین باید قفل دستی در جای خود استفاده شود تا در حین قطع شدن برق هم از خانه محافظت شود.      

افزایش ایمنی درب پارکینگ

در صورتی که بعد از اتصال مجدد برق، درب لرزید یا حرکت ناهمسانی داشت، قطعاً مشکلی پیش آمده است. برای تعمیر درب اتوماتیک باید حتما از متخصص کمک گرفته شود. حتی اگر به هنگام باز و بسته کردن درب پارکینگ بدون ریموت، فرد از توانایی کافی برخورار نیست، بهتر است که ریسک نکرده و کار به طور کامل به تکنسین ها واگذار شود.

به طور کلی آشنایی با راه های باز و بسته کردن درب اتوماتیک در صورت قطعی برق کارایی بسیاری برای صاحبان خانه خواهد داشت زیرا دیگر با بروز اشتباهات مکرر، به درب پارکینگ خود خسارت وارد نمی کنند. همچنین برای جلوگیری از مشکلات، بهتر است که حتماً درب پارکینگ دارای ویژگی باطری پشتیبان باشد. در این صورت به راحتی می توان آن را بدون برق باز کرد.

با وجود یک باتری پشتیبان، درب پارکینگ حتی هنگام خاموش شدن برق باز می شود. همچنین صفحه کلید، درب بازکن و سنسورهای ایمنی کار می کنند؛ بنابراین دیگر صاحبان خانه مشکلی به هنگام قطعی برق و باز و بسته کردن درب اتوماتیک بدون ریموت نخواهند داشت.

 

3.4/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *