اشتراک گذاری

راهنمای تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای

خرده فروشی ها، مکان های اداری و عمومی مانند مدارس، بیمارستان ها و دانشگاه ها به طور فزاینده ای از درب های اتوماتیک شیشه ای برای ورود و خروج استفاده می کنند. مانند هر سیستم متحرک دیگر، قاب ها و درب های شیشه ای اتوماتیک، ممکن است مکانیسم آسیب زایی داشته باشند و در اثر سایش موتورها از کار بیفتند، بنابراین این امر موجب می شود تا شما به تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای نیاز داشته باشید. به طور کلی اگر تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای به موقع انجام نشود، باعث خسارت بیشتر و در نتیجه تعویض کامل قطعات شکسته می شود که این امر ممکن است مشکل ساز باشد.

تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای

مشکلات قابل توجه برای تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای

درب های اتوماتیک شیشه ای برای تردد دو طرفه طراحی شده اند. آنها می توانند درهای تک کشویی یا درهای دو جداره باشند. درب های شیشه ای اتوماتیک از طریق سنسورهای حرکتی و سنسورهای مخصوصی باز می شوند. مشکلات معمول در مکانیسم درب اتوماتیک، تنظیم نادرست درب در طی مراحل نصب است. خرابی حصیر کف و سنسورهای حرکتی یکی دیگر از مشکلات معمول مکانیسم درب اتوماتیک می باشد.

با افزایش تعداد سیستم های درب شیشه ای اتوماتیک در مکان های عمومی، اطمینان از اینکه هنگام بروز خرابی یک ارائه دهنده خدمات باتجربه به راحتی با تخصص و مهارتی که دارد به تعمیر آنها می پردازد بیش از هر زمان دیگری امری مهم می باشد. خوشبختانه متخصصان تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای با دانش و مهارت و تخصص کافی که در این زمینه دارند به راحتی تمام می توانند سیستم های موجود در بازار را بررسی کرده و به حل مشکل آن بپردازند.

نکات مورد توجه در مورد نحوه تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای

آیا درب اتوماتیک شیشه ای شما گیر کرده است؟ می چسبد؟ به سخت افزار یا شیشه جدیدی احتیاج دارد و کلی سؤالات دیگر در این زمینه که امروزه توسط تکنسین های حرفه ای در این حوزه نیازمند پاسخ گویی به آن ها می باشد. درواقع درب شیشه ای اتوماتیک آسیب دیده، فقط ناخوشایند نیست بلکه می تواند خطری برای ایمنی خانواده ها باشد. درست مثل یک پنجره شکسته، تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای بسیار سریع است. 

امروزه بسیاری از تکنسین های محلی جهت تعمیر و تعویض انواع درب های شیشه ای اتوماتیک از جمله درهای شیشه ای کشویی آموزش دیده اند. اگرچه ممکن است یک درب اتوماتیک شیشه ای برای خانه یک دارایی عظیم باشد اما با گذشت زمان، ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشد. مسائل معمول در تعمیر درب های شیشه ای اتوماتیک عبارت ‌اند از:

  • آسیب درب

دشواری برای تعمیر دربی که به سختی قابل لغزش است ممکن است نیاز به تعویض غلتک داشته باشد یا ممکن است نیاز به تغییر مسیر داشته باشد. این مراحل را برای درست کردن دربی که به سختی کشیده می شود امتحان کنید. با تمیز کردن مسیر پایین درب، رفع اشکال را شروع کنید. برای اطمینان از لغزش صاف، حتماً آوار بزرگ و کوچک را بردارید. به دلیل نوسانات هوا و دفعات استفاده، ممکن است غلتک درب شیشه ای اتوماتیک نیاز به تنظیم داشته باشد. از پیچ های تنظیم کننده در پایین قاب درب شیشه ای استفاده کنید تا غلتک ها را بالا و پایین ببرد.

اگر هیچ یک از این ترفندها عملکرد درب شیشه ای اتوماتیک شما را بهبود نمی بخشد، احتمالاً زمان تعمیر غلتک های درب اتوماتیک شیشه ای است. در حالی که تعمیر غلتک امری امکان پذیر است، اما دشوار است.

  • آسیب سخت افزاری یا شکسته شدن آن

مانند هر درب یا پنجره دیگری، سخت افزار موجود در درب اتوماتیک شیشه ای باعث کاهش کار در وقت اضافی می شود. معمولاً در سخت افزارهای اتوماتیک درب شیشه ای عواملی از جمله: دستگیره ها، قفل ها، ضربه ها، نگهدارنده ها، غلتک ها، چرخ ها، مسیرها و ضربه گیرها تعویض می شوند. درب های شیشه ای اتوماتیک اغلب به شیشه های دو جداره (یک واحد شیشه ای عایق بندی شده یا شیشه های چند لایه ایمنی مجهز هستند). این نوع تعمیر درب شیشه ای اتوماتیک تخصص افراد خبره و باتجربه در این زمینه می باشد که باید به دست این افراد سپرده شود.

  • آسیب مهر و موم

مهر و موم های تخریب شده در اطراف درب های اتوماتیک شیشه ای می تواند یک عامل مؤثر در نظر گرفته شوند چرا که برای عملکرد خانه شما حیاتی هستند زیرا به شما کمک می کند تا از آسیب به عناصر دیگر جلوگیری شود. خراب شدن مهر و موم می تواند منجر به آسیب به درب ها و در نهایت خراب شدن آن ها شود. در نتیجه در این گونه موارد تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای امری واجب بوده که باید در اسرع وقت بدان رسیدگی شود.

  • اهمیت تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای

چه بخواهید غلتک خود را تعمیر کنید و چه شیشه واحد خود را تعویض کنید، یافتن متخصصانی که روی طراحی و تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای سفارشی کار کرده اند و افتخار خود را برای تولید کارهایی کاملاً بی نظیر و با کیفیت نشان می دهند، امری مهم است.

موارد با اهمیت در درب های اتوماتیک شیشه ای عبارتند از:

  • شیشه کم مصرف برای کاهش هزینه های انرژی و صرفه جویی در هزینه های آب و برق.
  • گزینه های شیشه ای تزئینی با پنجره های جانبی منطبق برای جلوه دادن به خانه شما.
  • پنجره های دو جداره برای اطمینان از بهره وری انرژی در خانه شما.
  • درب شیشه ای اتوماتیک چند لایه و معتدل که مطابق مقررات مربوط به ایمنی طوفان طراحی شده اند تا از خانه شما در برابر انواع آب و هوا محافظت کنند.

امروزه به لطف فناوری پیشرفته و کیفیت برتر فرایندها و مواد، موجب شده درب های شیشه ای اتوماتیک امکان باز و بسته شدن نرم و بدون دردسری را برای افراد فراهم کنند که این امر نه تنها از نظر ظاهر که تازگی و جذابیت بیشتری به ساختمان می بخشد، بلکه باعث می شود زندگی افرادی که از آنها بیشتر و راحت تر استفاده می کنند هم تحت تأثیر قرار دهد. به همین دلیل است که داشتن یک درب اتوماتیک شیشه ای نه تنها مسئله مهم و قابل انطباق با راه حل های پیشرفته فنی است، بلکه نشان دهنده مراقبت از افرادی است که از این گونه درب ها استفاده می کنند.

 درب های اتوماتیک همچنین وسیله ای ایده آل برای حل مشکلات ناشی از موانع معماری هستند. راحتی، ایمنی، اعتبار، بهداشت، جذابیت، کنترل دسترسی و…. اینها تنها برخی از مزایای استفاده از درب اتوماتیک است. در کنار این همه مزایای ارزشمند برای این گونه درب های اتوماتیک شیشه ای، بررسی و آینده نگری برای این گونه درب ها در هنگام بروز آسیب و مشکلات احتمالی امری مهم بوده که باید بدان توجه نمود و همواره باید در تعمیر درب های اتوماتیک شیشه ای دقت فراوان را به عمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *