اشتراک گذاری

بررسی مشخصات جک پارکینگ بی اف تی و نکات مربوط به نصب و تعمیر آن

برند بی اف تی یکی از برند های ایتالیایی تولید کننده انواع جک درب پارکینگ است. محصولات این شرکت تنوع بسیار بالایی دارد و هر یک مشخصه ها و کارایی منحصر به خود را دارد. با توجه به ویژگی هر مدل، برای کاربرد و درب های متفاوت باید یکی از مدل های جک پارکینگ بی اف تی را انتخاب و خریداری نمود.

جک پارکینگ بی اف تی

بررسی مشخصات جک پارکینگ بی اف تی و نکات مربوط به نصب و تعمیر آن

جک ها به عنوان یکی از قطعات مهم و اصلی در درب های ریموت دار، از اهمیت زیادی برخوردار هستند. انتخاب و خرید یک جک مناسب و با کیفیت، نقش کلیدی را در کارکرد درست و ایمن درب های ریموت دار داشته و موجب افزایش طول عمر مفید این درب ها می شوند.

 در کنار انتخاب جک، آشنایی با انواع آن ها و کارایی و مشخصاتی که دارند نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. باید انواع جک ها را شناخت و متناسب با نوع درب، میزان کارایی و سطح استفاده ای که از درب ریموت دار می شود، بهترین و ایده آل ترین جک را برای درب پارگینگ انتخاب کرد. در بین نام های مختلفی که برای جک های مورد استفاده برای درب پارکینگ وجود دارد، جک پارکینگ بی اف تی یکی از نمونه های خوب این محصولات است که در ادامه می خواهیم به بررسی مشخصات و کارایی های این مدل بپردازیم و نکاتی را در خصوص نحوه نصب، تعمیر و نگهداری آن ها ارائه دهیم.

معرفی جک پارکینگ بی اف تی در یک نگاه کلی

جک هایی که تحت عنوان برند بی اف تی در بازار عرضه می شوند، متعلق به یک شرکت ایتالیایی هستند که سال هاست در زمینه تولید انواع محصولات مربوط به تردد از جمله جک پارکینگ فعالیت دارد. این شرکت تولید کننده طیف وسیعی از این محصولات است و کیفیت آن ها نیز رتبه قبولی را دریافت کرده اند. 

محصولاتی که توسط شرکت بی اف تی تولید می شوند در زمینه های متعددی از جمله درب ساختمان های مسکونی، مجتمع های بسیار بزرگ، ساختمان های بزرگ صنعتی، مراکز اداری، مراکز و فروشگاه های بزرگ خرید و درب های ریلی و کشویی مورد استفاده قرار می گیرند. جک های تولید شده توسط این شرکت تنوع بسیار بالایی دارند و انواع متفاوت آن ها را می توان بر اساس نوع استفاده انتخاب و خریداری کرد. به نظر می رسد انواع جک پارکینگ بی اف تی به خوبی توانسته است نیاز های متفاوت بازار را پوشش دهد.

جک های پارکینگ برند بی اف تی تنوع بالایی دارند

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد، محصولات تولید شده در این شرکت ایتالیایی از تنوع بالایی برخوردار است. انواع جک های بازویی، هیدرولیکی، الکترومکانیکی، ریلی، کشویی و … از جمله محصولات متنوع تولید شده توسط این شرکت است که هر یک مدل های متنوعی را شامل می شوند. برخی از پر استفاده ترین و معروف ترین مدل های جک پارکینگ BFT شامل موارد زیر می شود:

 • جک پارکینگ بی اف تی مدل Phobos BT
 • جک پارکینگ برقی بی اف تی مدل A25
 • جک برقی مدل Phobos A40
 • جک ریلی بی اف تی، مدل Deimos 600
 • جک پارکینگ هیدرولیکی BFT مدل 5
 • جک هیدرولیکی بی اف تی مدل Lux L
 • جک پارکینگ بی اف تی مدل P7
 • جک پارکینگ هیدرولیکی BFT مدل Lux G
 • جک بازویی بی اف تی مدل Phobos L
 • جک پارکینگ ریلی بی اف تی مدل ICARO SMART
 • جک اتوماتیک ریلی برند لی اف تی مدل Deimos 800

این مدل ها به همراه چندین مدل با کیفیت و پر کابرد دیگر از جمله محصولاتی هستند که توسط برند بی اف تی تولید شده و در بازار ایران در دسترس است. هر یک از این مدل جک های نام برده در بالا، مشخصات و کارایی های مخصوص به خود را دارند و برای یک کاربرد به خصوص مناسب اند. علاوه بر این جک ها، محصولات جانبی مورد استفاده در درب های ریموت دار، از جمله ریموت های یدکی با کیفیت و اصلی، برد و فلاشر مخصوص جک های پارکینگ بی اف تی نیز توسط این شرکت تولید شده و در دسترس است.

به صورت کلی جک های پارکینگ برند بی اف تی چه مشخصاتی دارند؟

اولین نکته ای که در خصوص مشخصه های این جک ها می توان به آن اشاره کرد این است که هر جک پارکینگ بی اف تی، متناسب با یک نوع کارکرد و زمینه استفاده طراحی شده است و اصول دقیقی در طراحی آن ها دنبال شده است. این جک ها حساسیت بالایی دارند و ایمنی قابل قبولی را در صورت نصب روی درب های پارکینگ ارائه می دهند. 

وجود سیستم های هوشمند عدم برخورد با مانع، وجود قفل برقی و خلاص کن برای زمان های قطع برق و همچنین پشتیبانی از برق اضطراری، قدرت بالای ریموت و برد بالای آن ها، وجود ال سی دی برای عیب یابی سریع و بدون دردسر سیستم، مجهز بودن به سیستم Slow down، بسته شدن خودکار درب، موتور و برد بسیار قوی در مدل های متنوع و مواردی از این قبیل، از جمله ویژگی های کلی است که می توان در مدل های متنوع جک پارکینگ BFT آن ها را مشاهده کرد. در ادامه به بررسی ویژگی های برخی از مدل های پر استفاده جک های پارکینگ این برند می پردازیم.

جک های هیدرولیکی برند بی اف تی چه مشخصاتی دارند و در چه زمینه هایی کاربرد دارند؟

یکی از محصولات تولید شده در برند بی اف تی، انواع جک های بازویی هیدرولیکی است که کارایی قابل قبولی دارند. ویژگی های کلی این جک ها، امکان استفاده از آن ها را در مکان ها و ساختمان هایی که تردد ماشینی بالایی دارند، فراهم می کند. به نوعی قدرت بالا، استحکاک کم و کارایی مطلوب، این جک ها را برای درب هایی با تردد بالا مناسب می کند. از همه مهم تر این که، جک های هیدرولیکی برند بی اف تی، تنوع بسیار زیادی نیز دارند. 

برای مثال می توان به جک پارکینگ بی اف تی، مدل Lux G یکی از جک های پر قدرت این برند است که می تواند درب های سنگینی تا وزن هر لنگه 800 کیلوگرم و طول چهار متر را تحمل کند. همچنین مدل پر کاربرد دیگر، جک هیدرولیکی P4.5 است که برای درب هایی با تردد نامحدود مناسب است. این جک ها می توانند برای درب های بسیار سنگین با تردد بسیار بالا کارایی داشته باشند. برای درب هایی با وزن کم تر و تردد پایین تر نیز می توان از جک پارکینگ بی اف تی مدل LUX B استفاده کرد.

جک های الکترومکانیکی بی اف تی و مشخصات و کارایی های آن

دسته دیگر جک های مورد استفاده برای درب های مختلف، مدل های الکترومکانیکی برند بی اف تی است. به این جک ها، جک های برقی نیز گفته می شود. این جک ها معمولا برای درب هایی مناسب اند که تردد کم تری دارند. با این حال، جک پارکینگ بی اف تی الکترومکانیکی، موتور های با قدرتی دارند و می توانند تردد های بالا تر را نیز پوشش دهند. این نوع از جک های بی اف تی نیز مدل های بسیار زیاد و متنوعی را شامل می شود. 

برای مثال می توان به جک پارکینگ BFT مدل A25 اشاره کرد. این مدل می تواند برای درب هایی با وزن هر لنگه 400 کیلوگرم مناسب باشد. علاوه بر این، از آن جایی که قدرت ولتاژ ورودی موتور این مدل 24 ولت است، می توان از آن برای درب هایی با تردد به نسبت بالاتر نیز استفاده کرد. یک مدل دیگر جک برقی بی اف تی نیز مدل Phobos A40 است که از آن نیز می توان برای درب هایی با وزن 500 کیلوگرم استفاده کرد. بازو های قدرتمند در این جک با ولتاژ 220 ولت کار می کند.

مشخصات مدل های فوبوس، از جمله مدل های پر استفاده جک پارکینگ بی اف تی

همان طور که پیش از این نیز گفته شد، برند بی اف تی جک های بسیار متنوعی را تولید و عرضه می کند و هر یک مشخصات مخصوص به خود را داشته و برای هدفی مشخص به کار می رود. یکی از مدل هایی که استفاده رایجی دارد، مدل فوبوس بی تی است. این مدل یکی از کاربردی ترین نمونه های برند بی اف تی برای استفاده های عمومی و معمول است و در ساختمان هایی با تردد پایین و درب هایی با وزن پایین کاربرد دارد. این جک برای درب هایی با وزن هر لنگه 250 کیلوگرم مناسب است. نکته دیگر در خصوص این جک پارکینگ بی اف تی، مجهز بودن آن به سیستم هوشمند عدم برخورد با مانع است. ریموت تعبیه شده برای این مدل نیز برد بسیار بلندی دارد.

یکی دیگر از نمونه های جک پارکینگ بی اف تی، مدل فوبوس ال است که از آن نیز برای درب هایی با وزن هر لنگه 250 کیلوگرم و طول 2.5 متر استفاده می شود. این جک نیز از جمله جک های بازویی و برقی برند بی اف تی است که به مراتب در ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. ویژگی منحصر به فرد این مدل، داشتن یک ال سی دی پیشرفته است که می توان از آن برای عیب یابی راحت و سریع جک پارکینگ BFT استفاده کرد. ساختار مقاوم و آلومینیومی این جک، موجب افزایش مقاومت آن در برابر عوامل محیطی آسیب رسان شده است.

نکات مربوط به نصب جک پارکینگ بی اف تی

نصب و راه اندازی جک هایی که برای درب های ریموت دار استفاده می شوند، باید بر اساس مشخصات درب، ویژگی های جک و همچنین با استفاده از ابزار های تخصصی و مهارت لازم انجام شود. اما با این حال مزیتی که در خصوص انواع جک پارکینگ بی اف تی وجود دارد این است که در کل فرایند نصب جک های این برند پیچیدگی زیادی ندارد و می توان آن را با کمی مهارت داشتن، به راحتی نصب و راه اندازی کرد. برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص فرایند نصب جک می توانید به مقاله نصب جک درب اتوماتیک پارکینگ مراجعه کنید.

نکات مربوط به فرایند های تعمیر و نگهداری انواع جک های برند بی اف تی

جک های برند بی اف تی، کیفیت و دوام بسیار بالایی دارند. بسیاری از مدل های این برند، خصوصا انواع هیدرولیکی آن نیاز کم تری به سرویس های دوره ای دارد و کارایی آن ها برای مدت زمان بیش تری قابل قبول است. علاوه بر این مجهز بودن اکثر مدل های جک پارکینگ بی اف تی، به ال سی دی جهت عیب یابی سریع و رفع نقص های احتمالی، کار تعمیر و عیب یابی این جک ها را به مراتب آسان تر و راحت تر می کند. در نهایت در صورت نیاز به تعمیر و سرویس جک پارکینگ BFT باید از مراکز تخصصی تعمیر جک پارکینگ کمک گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *