اشتراک گذاری

جک پارکینگ کالیپسو و نحوه نصب و تعمیر آن

جک پارکینگ کالیپسو، محصول با کیفیتی است که توسط یک برند ایتالیایی به نام ویتو تولید می شود. این جک ها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که آن ها را از سایر مدل ها متمایز می کند. علاوه بر این تفاوت هایی که در قطعات آن وجود دارد تا حدودی فرایند نصب و تعمیر و نگهداری این جک ها را نیز متفاوت می کند.

جک پارکینگ کالیپسو

معرفی جک پارکینگ کالیپسو

برای معرفی این جک، اول از همه باید به شرکت تولید کننده آن اشاره کنیم. شرکت تولید کننده جک پارکینگ  CALYPSO، یک شرکت ایتالیایی به نام شرکت ویتو ( V2 ) است. این شرکت سال ها در زمینه تولید انواع درب های اتوماتیک برای پارکینگ ها و ورودی ها فعالیت دارد. محصولات متفاوت این شرکت در زمینه درب های اتوماتیک ریموت دار، درب های صنعتی، ریلی، کشویی و …. به کار می روند. جک پارکینگ کالیپسو نیز یکی از محصولات با کیفیت و کاربردی این شرکت است که انواع متفاوتی دارد. در ادامه برخی از انواع جک های بازویی برند ویتو از سری کالیپسو را معرفی می کنیم:

  • جک بازویی کالیپسو 400
  • جک بازویی کالیپسو 500
  • جک بازویی کالیپسو 600

این مدل های متفاوت هر یک برای یک نوع درب مناسب هستند. در واقع معیار انتخاب این جک ها بر اساس وزن هر لنگه درب و طول آن ها است. بر این اساس برای درب هایی با وزن هر لنگه 400 کیلوگرم و طول 2.5 متر، جک پارکینگ کالیپسو 400 مناسب است. به همین ترتیب با افزایش وزن درب ها و طول آن ها، باید جک های کالیپسو 500 یا 600 را انتخاب کرد. این مورد اهمیت زیادی دارد چرا که هر یک از این جک ها تنها قادر به تحمل وزن مشخصی از درب مورد نظر هستند.

جک پارکینگ CALYPSO چه مشخصاتی دارد؟

این جک ها از جمله انواع پر فروش و پر کاربرد جک های مورد استفاده برای درب های ریموت دار هستند. دلیل آن هم استحکام و دوام بالایی است که یک جک پارکینگ کالیپسو دارد. جک های تولید شده در شرکت ویتو، دارای یک طرح آیرودینامیکی به خصوص هستند. همین امر نیز موجب افزایش دوام و کارایی آن ها شده است، چرا که در انتهای بازوی آن ها استحکام زیادی وجود دارد. این جک ها به راحتی می توانند تردد های بالا در روز را تحمل کرده و بدون هیچ مشکلی کار کنند.

 نکته قابل توجه در خصوص آن ها این است که این محصولات دارای یک قفل برقی نیز هستند. با وجود این قفل و نصب آن روی درب می توان امنیت بسیار بالا تری را نسبت به سایر مدل ها فراهم کرد. از آن جایی که امنیت بیش تر درب های ریموت دار یکی از مزیت های اصلی استفاده از این درب ها است، در نتیجه به نظر می رسد این مشخصه یک جک پارکینگ کالیپسو را به یک نمونه ایده آل تبدیل می کند. علاوه بر این ویژگی، جک پارکینگ CALYPSO به یک سیستم دو سرعته و همچنین سیستم عدم برخورد با مانع نیز مجهز است.

یک جک پارکینگ کالیپسو دارای چه اجزا و بخش هایی است؟

این جک ها دارای مجموعه ای کامل از اجزا مشابه دیگر جک های درب های پارکینگ هستند. هر جک دارای یک یک جفت بازو که برای باز و بسته شدن درب نیاز است، یک مدار فرمان که به آن برد نیز گفته می شود و وظیفه دریافت قرمان باز و بسته شدن را بر عهده دارد، دو عدد سنسور چشمی که برای تشخیص مانع نیاز است، فلاشر که روی درب نصب می شود، آنتن گیرنده، یک جفت ریموت، رسیور، موتور، خازن و ترانس است.

 علاوه بر این موارد، کلیه تجهیزاتی که برای نصب جک روی درب نیاز است نیز به همراه این قطعات موجود است. علاوه بر این قطعات، به همراه هر جک پارکینگ کالیپسو یک ال سی دی وجود دارد که می توان تنظیمات لازم را در آن جا انجام داد و مشکلات و ایراد های فنی ایجاد شده در جک را بررسی و مشاهده کرد.

جک های بازویی کالیپسو به یک جک خلاص کن آچاری نیز مجهز هستند. استفاده از این نوع از خلاص کن بسیار راحت تر از نمونه های مشابه دیگر است. تمامی جک های ارائه شده از برند ویتو، از جمله جک های کالیپسو دارای ضمانت نامه های معتبر بوده و خدمات و پشتیبانی های پس از فروش دارند.

چه مشخصاتی جک های کالیپسو برند ویتو را از سایر نمونه های مشابه متمایز می کند؟

این جک ها مزیت ها و مشخصات قابل قبولی دارند که به موجب آن ها جک های برند ویتو محبوبیت زیادی در بازار جهانی پیدا کرده اند. البته قطعا این جک ها نقطه ضعف هایی نیز دارند. اما از جمله مشخصه های مورد قبول آن ها می توان به دوام و استحکام بالای جک های کالیپسو اشاره کرد. یک ویژگی جالب توجه این دسته از جک ها این است که می توان از یک جک پارکینگ کالیپسو علاوه بر درب های دو لنگه، برای درب هایی که تنها یک لنگه دارند نیز استفاده کرد. این جک ها قابلیت کارکرد برای تردد هایی بسیار بالا تر از حد میانگین سایر جک ها را دارند. 

ویژگی دیگر این محصولات این است که برخی مدل های آن ها از جمله نمونه های شفتی کالیپسو، نیازی به سرویس های دائمی و روغن کاری مدام نداشته و در شرایط آب و هوایی نامطلوب نیز کارایی خود را حفظ می کند. با وجود این همه مزیت، یک نکته منفی در خصوص جک پارکینگ کالیپسو وجود دارد، آن هم این که معمولا این جک ها از سیستم های برق اضطراری و باتری پشتیبانی نمی کنند.

قطعات مختلف جک پارکینگ CALYPSO چه مزیت هایی دارد؟

نکته قابل توجه دیگری که در خصوص جک پارکینگ کالیپسو وجود دارد، در ارتباط با قدرت و کارایی بالای ریموت آن است. این ریموت ها برد بسیار قوی داشته و می توانند از فاصله ای دور تر نیز درب را باز و بسته کنند.

همچنین باتری های آن ها طول عمر مفید بسیار بیش تری دارد، چرا که این ریموت ها مصرف باتری به مراتب پایین تری دارند. در میان این همه مشخصه مورد قبول، شاید برجسته ترین ویژگی جک پارکینگ CALYPSO را بتوان در زاویه باز شدن جک ها دنبال کرد. این جک ها را می توان به نحوی نصب کرد که حتی تا زاویه 150 درجه نیز باز شوند، امری که معمولا در سایر نمونه های مشابه امکان پذیر نیست.

سنسور در جک های ویتو سری کالیپسو قدرت تشخیص بالایی دارد و می تواند به سرعت و با حساسیت بالایی هر گونه شیء که مقابل درب باشد را تشخیص دهد. ویژگی برجسته دیگر این جک ها، مربوط به سیستم مرکزی کنترل این جک ها است که یک مدار کاملا هوشمند و قابل برنامه ریزی است. این مرکز فرماندهی پر قدرت امکان استفاده و نصب این جک ها در مکان هایی با تردد بسیار بالا را امکان پذیر می کنند. 

یکی از ویژگی های هوشمند این مرکز کنترل ها این است که امکان تشخیص مانع را به صورت هوشمند داشته و در این صورت موجب توقف درب به صورت اتوماتیک می شوند تا به این ترتیب از برخورد با مانع مورد نظر جلوگیری کنند.

نحوه نصب جک پارکینگ برند کالیپسو به چه صورت است؟

نصب و راه اندازی جک درب های ریموت دار یک کار تخصصی است. هر مدل و برندی باید توسط فردی متخصص و آشنا به محصول نصب شود. فرایند کلی نصب جک درب اتوماتیک برای مدل های مختلف اصول تقریبا یکسانی دارد. 

در این جا نیز برای نصب جک پارکینگ CALYPSO باید ابتدا یک سری زیر سازی ها را انجام داد تا به این ترتیب مکان مناسب برای نصب جک فراهم شود. بعد از انجام زیر سازی های مورد نیاز و نصب پلیت، باید بازو های عقبی و به دنبال آن بازو های جلویی جک نصب شود. فرایند نصب باید با توجه به زاویه باز و بسته شدن درب انجام شود. 

در ادامه با نیز با نصب قسمت های الکترونیکی و برقی جک، از جمله سنسور ها، فلاشر، آنتن گیرنده، مدار ها و سیم کشی ها و برق کشی های مورد نیاز، فرایند نصب جک پارکینگ کالیپسو به اتمام خواهد رسید. برای کسب اطلاعات بیش تر در خصوص فرایند کلی نصب جک درب های اتوماتیک، می توانید به مقاله نصب جک درب اتوماتیک مراجعه کنید.

 با این حال اما، ممکن است مدل های متفاوت این جک ها، از جمله انواع بازویی برقی، ریلی و کشویی آن ها فرایند های متفاوتی را به دنبال داشته باشد. تنها چیزی که اهمیت دارد، انجام اصولی و دقیق این کار توسط افراد حرفه ای و کار بلد است. البته بهتر است به این نکته نیز اشاره کنیم که اجزای جک پارکینگ کالیپسو با نمونه های مشابه دیگر تفاوت های جزئی داشته که همین امر ممکن است موجب بروز برخی از تغییرات در طول فرایند نصب جک شود. در ادامه به بررسی قطعات مهم جک کالیپسو به صورت مجزا می پردازیم.

ویژگی های متفاوت هر قطعه چه تاثیری در فرایند نصب و نگهداری جک های کالیپسو دارد؟

با وجودی که قطعات مختلف یک جک به صورت کلی از هر برندی که باشد، مشابه یک دیگر است، با این حال هر یک از این قطعات در برند های مختلف با هم تفاوت هایی دارند که روی کارکرد، نحوه نصب و تعمیر و نگهداری آن ها تاثیر می گذارد. 

هر جزء با توجه به نکات ریزی که در ارتباط با آن مطرح می شود، ممکن است فرایند نصب متفاوتی را به دنبال داشته باشد که در کل روی فرایند نصب جک پارکینگ کالیپسو موثر خواهد بود. در ادامه به بررسی برخی از قطعات اساسی این جک ها و ویژگی های آن می پردازیم.

بررسی مشخصه های بازو ها در جک پارکینگ CALYPSO

اولین موضوع در خصوص شکل و اندازه بازو های جک پارکینگ کالیپسو است. این بازو ها نسبت به مدل های دیگر بزرگ تر بوده و جای بیش تری برای نصب نیاز دارند. بنابراین حجم فضای اشغال شده توسط این بازو ها به مراتب بیش تر از سایر نمونه ها است. این نکته ای است که باید در زمان آماده سازی مکان نصب بازو و انجام زیر سازی های لازم در نظر گرفت. در واقع برای نصب این بازو ها باید فضای بیش تری را در نظر گرفت و آماده کرد.

فرایند متفاوت نصب کنترل باکس یا تابلو فرمان جک کالیپسو با توجه به مشخصات آن

نکته مورد بحث بعدی در خصوص باکس کنترل یا همان مدار فرمان جک پارکینگ کالیپسو است. این مدار ها کمی پیچیده تر و مجهز تر از سایر مدل ها بوده و به همین دلیل نیز فرایند نصب و راه اندازی آن ها کمی زمان بر تر است و به دقت بیش تری نیز نیاز دارد. اما با این حال مشخصه هایی که این تابلو فرمان در این جک ها دارد، کارایی آن ها را به مراتب بیش تر، دقیق تر و راحت تر می کند. 

برای نمونه می توان به همان ال سی دی اشاره کرد که به کمک آن می توان به راحتی تمامی برنامه های لازم را تنظیم و مشکلات را رفع کرد. با این حال همین ال سی دی نیز نیاز به انجام فرایند های دقیقی برای نصب و راه اندازی دارد. به علاوه باکس های کنترل در جک پارکینگ CALYPSO به دلیل داشتن تعدادی فیوز در برابر نوسانات برقی مقاوم تر و با دوام تر است.

با این حال برای باز کردن درب تابلو فرمان به تجهیزات به خصوصی نظیر آچار های خاص نیاز نیست، چرا که درب آن ها به راحتی تنها با یک پیچ گوشتی ساده نیز باز می شود و کار را راحت می کند. مشخصات و کارایی های برد کنترل جک پارکینگ کالیپسو، قدرت بالای آن و امکان برنامه دهی های متفاوت به آن است. این برد ها را می توان برترین مدل بازار در نظر گرفت، چرا که امکان چندین حالت مختلف برنامه دهی در آن ها وجود دارد. 

برای مثال می توان درب را طوری برنامه ریزی و تنظیم کرد که تنها یک لنگه آن برای تردد افراد باز و بسته شود. یک مثال دیگر نیز امکان برنامه دهی بسته شدن بلافاصله و سریع درب بعد از عبور از مقابل چشمی است. همه این ویژگی های عالی، فرایند نصب و برنامه دهی مدار کنترل جک کالیپسو را کمی پیچیده تر و زمان بر تر از سایر نمونه ها می کند. به این ترتیب باید برای نصب دقیق و برنامه دهی کامل این باکس ها، حتما از افرادی کاملا حرفه ای و دقیق کمک گرفت. چرا که هر کسی توانایی برنامه دهی کامل این برد ها را ندارد.

تعمیر و نگهداری جک پارکینگ کالیپسو

در خصوص نگهداری و سرویس های دوره ای این محصولات، همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد نمونه های شفتی این جک ها دوام و کارایی بسیار بالایی دارند و به این ترتیب نیازی به سرویس و روغن کاری های دوره ای ندارند. با این حال در صورت بروز هر گونه مشکلی برای این جک ها، باید از متخصصان و تعمیرکاران حرفه ای آن کمک گرفت. معمولا این جک ها دارای گارانتی های یک ساله هستند که در آن ها خدمات پس از فروش کاملی اعم از تعمیر برد، تعمیر موتور، تعمیر بازو ها، تعمیر گیرنده و سایر خدمات نصب و نگهداری ارائه می شود.

 نکته ای که باید به آن توجه داشت و باز هم روی آن تاکید می شود، حساسیت تابلوی فرمان یا برد جک پارکینگ کالیپسو است که به دلیل مشخصات متعددی که دارد به هیچ عنوان نباید افراد غیر حرفه ای به تنظیمات آن دست بزنند. اما با کمک گرفتن از نصاب  حرفه ای در مرکز نصب و تعمیرات جک پارکنیگ می توان از مزیت ها و پارامتر های بسیار متعددی که این جک ها دارند، بهره مند شد.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *