اشتراک گذاری

آموزش نحوه تنظیم کردن ریموت جک درب پارکینگ

با توجه به مزایای استفاده از درب اتوماتیک برای ساختمان ها، کاربرد این درب ها نیز بسیار زیاد شده است. برای استفاده از درب های اتوماتیک، کرکره های برقی و درب های پارکینگ به ریموت نیاز است. ریموت ها باید فرمان باز و بسته شدن درب را از مرکز کنترل دریافت کرده و در نتیجه درب ورودی را باز و بسته کند. برای این که ریموت بتواند این پروسه را انجام دهد، به تنظیم ریموت جک نیاز است. به این کار ست کردن ریموت جک نیز گفته می شود.

این تنظیمات به منظور برقراری ارتباط بین ریموت جک و رسیور است تا بتوانند درب های اتوماتیک را باز و بسته کنند. هماهنگی و هم فرکانس بودن ریموت و رسیور برای باز و بسته شدن درب ها ضروری است. در نتیجه در این جا می خواهیم نحوه تنظیم ریموت جک درب پارکینگ را به صورت کامل آموزش دهیم تا به کمک این آموزش بتوانید در صورت نیاز این تنظیمات را برای درب های اتوماتیک خود انجام دهید.

تنظیم ریموت جک

در چه مواردی به تنظیم ریموت جک نیاز است؟

به صورت معمول در زمان نصب جک درب پارکینگ یا نصب کرکره برقی، نصاب مربوطه تمام این تنظیمات را انجام می دهد. اما در مواردی ممکن است ساکنین ریموت خود را گم کنند و به خرید یک ریموت جدید نیاز داشته باشند. در این شرایط به تنظیم ریموت جک به صورت مجدد نیاز است. حتی در مواردی ممکن است ساکنین به تعداد ریموت بیشتری نیاز داشته باشند.

در صورتی داشتن مستاجران جدید یا فروش خانه به فردی دیگر نیز به تنظیمات ریموت جک به صورت مجدد نیاز است.از طرفی نیز ممکن است یکی از ساکنین ریموت خود را گم کرده باشد. در این شرایط برای حفظ امنیت ساختمان باید تمام ریموت ها پاک شده و مجددا با ست کردن ریموت جک، ریموت ها از نو تنظیم و ست شوند.

روش های مختلف تنظیم ریموت جک

برای این که بخواهید ریموت جک درب پارکینگ خود را تنظیم کنید، در کل دو روش برای انجام این کار وجود دارد. در یکی از این روش ها از کلید لرن که روی رسیور درب هوشمند وجود دارد استفاده می شود و از طریق این کلید، ریموت تنظیم می شود. گزینه دیگری که برای تنظیم ریموت جک در اختیار ساکنین است، استفاده از کلید های دیپ سوئیچ برای ست کردن ریموت جک است. در کنار این موارد به راه کار حذف و پاک کردن تنظیمات ریموت ها و کد دهی آن ها هم نیاز است.

ست کردن ریموت از طریق کلید لرن روی رسیور

برای این که از این کلید برای تنظیم ریموت جک استفاده کنید، ابتدا باید به رسیور دسترسی پیدا کرده و این کلید را پیدا کنید. درب برد رسیور را برداشته و روی رسیور مورد نظر به دنبال کلید LERN یا CODE باشید. با پیدا کردن این کلید باید آن را به مدت 2 ثانیه نگه دارید. بعد از دو ثانیه کلید لرن را رها کرده تا ال ای دی روی برد روشن شود.

حال باید کلیدی که روی ریموت قرار دارد را به مدت 2 ثانیه نگه داشت. با انجام این کار روی برد رسیور یک چراغ به حالت چشمک زن در می آید. با چشمک زدن این چراغ می توان مطمئن شد که ست کردن ریموت جک به درستی از طریق کلید لرن انجام شده است.

ست کردن ریموت از طریق کلید لرن روی رسیور

استفاده از کلید های دیپ سوئیچ برای تنظیم ریموت

استفاده از روش کلید های دیپ سوئیچ برای تنظیم ریموت جک معمولا برای تنظیم کرکره های برقی رایج است. در این روش باید ابتدا ریموت را باز کرد. با استفاده از یک پیچ گوشتی مخصوص و کوچک می توان پیچ های ریز روی ریموت را باز کرد. با باز کردن ریموت می توان صفحه برد آن را مشاهده کرد. در این صفحه هشت کلید وجود دارد. این کلید ها را می توان در سه حالت راست، وسط و چپ قرار داد.

به این ترتیب با قرار دادن آن ها در حالت های مختلف، شما مرحله اول تنظیم ریموت را انجام داده اید. قرار گیری این کلید ها در حالت های دلخواه درست مانند کد دهی است و این کلید ها مانند کد عمل می کنند. حال دقیقا همین کار را برای برد رسیور نیز انجام دهید. در واقع باید دقیقا مشابه برد ریموت، کلید های برد رسیور نیز به همان شکل تنظیم شوند. به این ترتیب ریموت با رسیور هماهنگ شده و کار ست کردن ریموت جک درب پارکینگ یا کرکره برقی انجام می شود.

خام کردن ریموت درب پارکینگ

یکی دیگر از کار هایی که می توان آن را به عنوان یکی از موارد تنظیم ریموت جک درب پارکینگ در نظر گرفت، خام کردن ریموت است. در این کار تمام اطلاعات و کد های قبلی که روی ریموت بوده، پاک می شود. به این ترتیب ریموت مورد نظر برای کپی کردن آماده خواهد شد. برای انجام این کار باید ابتدا دو کلید خاموش و روشن یا 1 و 2 که روی ریموت ها وجود دارد را به صورت همزمان با هم گرفته و چند ثانیه نگه داشت. تا زمان روشن شدن چراغ چشمک زن روی ریموت باید این دو کلید را نگه داشت. به این ترتیب ریموت خام می شود.

در این شرایط اگر خام کردن ریموت به درستی انجام شده باشد دیگر با فشار دادن کلید های روی ریموت، هیچ چراغی روی آن روشن نشده و ریموت هیچ کاری نمی کند. به این ترتیب می توان روی ریموت مورد نظر اطلاعات و کد های جدیدی را وارد کرد. البته اگر در مواردی نیاز داشتید اطلاعات قبلی ریموت خام شده را بازیابی کرده و مجدد ریموت را به حالت قبل برگردانید، می توان با گرفتن همزمان دو دکمه 3 و 4 روی ریموت، مجددا تنظیمات پاک شده را بازگردانی کرد. انجام این کار خصوصا برای ست کردن ریموت های بلوتوثی یا ریموت های غیر فابریک مورد نیاز است.

کد دهی ریموت های غیر فابریک یا بلوتوثی درب پارکینگ

زمانی که یک ریموت بلوتوثی یا غیر فابریک را خریداری می کنید، اولین کار خام کردن آن است. بعد از خام کردن باید به ریموت جدید کد داد. برای کد دهی به ریموت غیر فابریک باید آن را مقابل ریموت اصلی درب پارکینگ گرفت. سپس دکمه های مشابه روی هر دو ریموت را به صورت همزمان با هم فشار دهید. به این ترتیب دکمه ها یکی پس از دیگری با هم ست می شوند. به این ترتیب می توان با کد دهی، کار تنظیم ریموت جک بلوتوثی و غیر فابریک را انجام داد و آن را با ریموت اصلی ست کرد.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *