اشتراک گذاری

مزایای استفاده از درب اتوماتیک برای ساختمان ها

امروزه فناوری های زیادی در صنعت ساختمان سازی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان بنایی پیشرفته و ایده ال از هر لحاظ ساخت. بسیاری از این ابزار ها و وسایل در جهت افزایش امنیت، راحتی و زیبایی بنا مورد استفاده قرار می گیرند. در این میان یکی از کاربردی ترین چیز هایی که می توان برای ساخت یک بنا و حتی بازسازی بنا های قدیمی مورد استفاده قرار داد، درب های اتوماتیک است.

مزایای استفاده از درب اتوماتیک برای ساختمان بسیار زیاد است. تمام این مزیت ها نشان دهنده دلیل استفاده از درب اتوماتیک برای یک بنا است که به افزایش بازدهی و کارایی ساختمان ختم خواهد شد. با نصب جک درب پارکینگ می توان به تمام این مزیت ها دست یافت. در ادامه می خواهیم دلایل و مزیت های استفاده از درب اتوماتیک برای یک سازه را مورد بررسی قرار دهیم.

مزایای استفاده از درب های اتوماتیک

مزایای استفاده از درب اتوماتیک در ساختمان های مختلف

اول از همه بگوییم استفاده از درب اتوماتیک تنها به سازه های مسکونی ختم نمی شود. برج های اداری و تجاری، ساختمان های سازمانی و ادارات، پاساژ ها، فرودگاه ها، بیمارستان ها و درمانگاه ها، مراکز خرید و ساختمان های مورد استفاده برای شرکت ها همگی می توانند از این درب ها استفاده کرده و از مزایای استفاده از درب اتوماتیک برای بنای خود بهره ببرند. دلیل استفاده از درب اتوماتیک نیز تنها شامل یک یا دو مورد نمی شود. در ادامه برجسته ترین این دلایل و مزیت ها را بررسی می کنیم.

افزایش زیبایی و ارزش ساختمان

اولین مورد از مزایای استفاده از درب اتوماتیک که در نگاه اول به چشم می خورد، افزایش زیبایی، شیکی و ارزش ساختمانی است که از یک درب اتوماتیک برای آن استفاده شده است. به صورت کلی مشتریان کاربرد درب های اتوماتیک در یک بنا را ترجیح داده و از نظر آن ها چنین ساختمان هایی ارزش بالاتری برای خرید و سرمایه گذاری دارد. شکیل بودن، زیبایی فضای بیرونی بنا، به روز بودن ساختمان و … از مزیت های کاربرد یک درب اتوماتیک است.

افزایش ایمنی ساختمان

شاید مهم ترین دلیل استفاده از درب اتوماتیک برای یک ساختمان، افزایش امنیت آن بنا باشد. درب های اتوماتیک ایمنی بنا را چند برابر می کند و این مهم را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از درب اتوماتیک در نظر گرفت. کاربرد یک درب اتوماتیک امنیت ورود و خروج هر ساختمانی را افزایش می دهد. خصوصا درب های ریموت داری که برای ساختمان های مسکونی استفاده می شوند، موجب ارتقای امنیت چند برابری یک بنای مسکونی خواهند شد.

به دلیل تنظیمات متعددی که می توان در این درب های اتوماتیک انجام داد، سطح امنیت نیز در این درب ها قابل تنظیم است. ورود و خروج کنترل شده و تایم قابل تنظیم باز و بسته شدن درب ها از مزایای استفاده از درب اتوماتیک در یک سازه خصوصا یک بنای مسکونی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تنظیمات درب اتوماتیک، می توانید به مقاله ” نحوه تنظیم زمان بسته شدن درب پارکینگ به چه صورت است؟ “ مراجعه کنید.

افزایش راحتی و آسایش ساکنین

از دیگر مزایای استفاده از درب اتوماتیک ، افزایش راحتی و آسایش ساکنین آن بنا است. با نصب یک درب اتوماتیک، می توان به راحتی با یک ریموت و بدون نیاز به پیاده شدن از ماشین و باز و بسته کردن دستی درب، در ساختمان تردد داشت.

از طرفی درب های اتوماتیک چشمی مانند درب های شیشه ای اتوماتیکی که در ورودی ساختمان های عمومی همچون پاساژ ها و ادارات نصب می شوند نیز، راحتی در تردد را برای افراد به ارمغان می آورد و این مهم ترین دلیل استفاده از درب اتوماتیک در مکان های عمومی است. نکته مهم دیگر در خصوص درب های اتوماتیک و کاربرد آن ها، افزایش راحتی رفت و آمد در ساختمان هایی است که تردد و رفت  و آمد بالایی دارند. تمام مدل های درب اتوماتیک برای این منظور کارایی لازم را دارند.

مزایای استفاده از درب اتوماتیک از نظر اقتصادی

شاید در نگاه اول این طور به نظر برسد که استفاده از یک درب اتوماتیک برای یک ساختمان هزینه بر است. خصوصا اگر به جنبه هزینه های خرید، نصب، تعمیر و نگهداری این درب ها توجه کنیم. اما با این حال از جهات متعددی استفاده از یک درب اتوماتیک مقرون به صرفه تر است. از مزایای استفاده از درب اتوماتیک از نظر اقتصادی این است که این درب ها معمولا اگر به درستی انتخاب شوند و نصب شان نیز به درستی صورت بگیرد، کارایی و عمر بالایی دارند.

برای این منظور می توانید مقاله راهنمای خرید جک درب پارکینگ را مطالعه کنید. از طرفی از آن جایی که این درب ها به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند، می توانند در هزینه های جانبی از جمله مصرف انرژی صرفه جویی کنند. این درب ها، خصوصا انواع شیشه ای آن که در ساختمان های عمومی مورد استفاده می شوند، می توانند در هدر رفت گرما و سرمای ساختمان صرفه جویی کنند.

مزیت های استفاده از درب اتوماتیک در سازه های عمومی

همان طور که گفته شد در مکان هایی مانند پاساژ ها، ادارات، بیمارستان ها و … از درب های اتوماتیک خصوصا انواع درب شیشه ای چشمی استفاده می شود. دلیل استفاده از درب اتوماتیک در چنین مکان هایی افزایش امنیت، راحتی و اعتبار است. از مهم ترین مزایای استفاده از درب اتوماتیک در این مکان ها این است که اعتبار و ارزش بنا افزایش می یابد. از طرفی نصب این درب ها در مکان های عمومی با رفت و آمد بالا، موجب افزایش بهداشت نیز می شود چرا که دیگر نیازی به باز و بسته کردن دستی درب ها توسط همه افراد نیست.

علاوه بر این تردد کودکان در مکان هایی که درب اتوماتیک دارند بسیار راحت تر و ایمن تر است. رفت و آمد و تردد افرادی که مشکلات جسمی دارند، برای مثال افراد معلول نیز با وجود این درب های اتوماتیک راحت تر است. مکان هایی که دارای درب های اتوماتیک هستند، بسیار پیشرفته و امروزی دیده می شوند. تنها نکته مهم در خصوص بهره مندی از مزایای استفاده از درب اتوماتیک ، انتخاب و خرید درست و اصولی این درب ها و نصب درست آن ها است. چنانچه مشکلی برای این درب ها رخ دهد هم می توانید به راحتی از خدمات تعمیرات درب اتوماتیک در مرکز ما بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *