اشتراک گذاری

ویژگی های چهار چوب درب ضد سرقت

با توجه به اینکه چهار چوب درب ضد  سرقت با درب های معمولی تفاوت دارد، شما نمی توانید از چهار چوب معمولی برای آن استفاده کنید. به این ترتیب لازم است چهار چوب مخصوص درب ضد سرقت را به کار ببرید. اما لازم است نکاتی را در انتخاب این درب ها رعایت کرده تا بتوانید امنیت مکان مورد نظر خود را تامین کنید. در این مبحث قصد داریم به مشخصات چهار چوب درب ضد سرقت اشاره کنیم تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید.

مطالعه این مطلب رو از دست نده : راهنمای خرید جک درب پارکینگ

مشخصات چهار چوب درب ضد سرقت

چهار چوب درب ضد سرقت

چهار چوب درب ضد سرقت ویژگی های مشخصی دارد که در مقایسه با درب های داخلی از امنیت و استحکام بیشتری برخوردار است. در ساخت درب های ضد سرقت غالبا داخل لنگه درب را از جنس فلزی مقاوم می سازند تا از ورود به داخل ساختمان جلوگیری شود.

قفل و یراق آلاتی که در درب ضد سرقت مورد استفاده قرار می گیرد، با درب های معمولی تفاوت دارد. به طور مثال زبانه قفل درب ضد سرقت از نوع گاو صندوقی است و می تواند دو یا سه قفل لنگه درب ضد سرقت را به چهار چوب درب چفت کند.

از دیگر مشخصات چهار چوب درب ضد سرقت این است که از ورق فلزی 2 میلی متر فرم داده شده استفاده می شود و تمام بخش های فلزی درب به واسطه رنگ کوره ای رنگ آمیزی می شوند. دور لنگه درب ضد سرقت را زوار لاستیکی استفاده می کنند تا از انتقال آلودگی، گرد و غبار، صدا، سرما و گرما به فضای داخلی ساختمان جلوگیری شود.

چهار چوب این درب را به شکل رنگ شده و از جنس فلزی تحویل می دهند. در صورتی که مشتری تمایل داشته باشد، می توان پرواز را روی چهار چوب نیز نصب کرد که ظاهر درب کاملا قابل مشاهده شود.

نحوه طراحی و ساخت چهار چوب درب ضد سرقت

چهار چوب درب ضد سرقت از یک تیرک افقی در قسمت سردر و یک تیرک افقی در قسمت کف به همراه دو تیرک عمودی در قسمت دو طرف قاب که اصطلاحا آستانه درب می گویند، تشکیل شده است. لازم است توجه کنید که درب ضد سرقت شما باید درون چهار چوب جای بگیرد و محکم شود.

در صورتی که درب به شکل استاندارد باشد و کاملا در چهار چوب چفت شود، علاوه بر افزایش استحکام، امنیت مکان مورد نظر را نیز بالا می برد. چهار چوب این درب را با کمک ورق 5.1 میل روغنی و لنگه درب از ورق 25.1 میل روغنی به همراه شبکه بندی داخلی درب از پروفیل و ورق می سازند.

تمام مشخصات درب ضد سرقت باعث محدود کردن دسترسی سارقین به داخل ساختمان و افزایش مقاومت درب می شوند. این درب ها را استادکاران با ظرافت و کیفیت بالا تولید می کنند. لولا های استفاده شده در چهار چوب این درب از نوع نمره 18 تراشیده به همراه سوراخ روغن کاری هستند.

به منظور ساخت چهار چوب این درب غالبا از فریم های فلزی با ضخامت های گوناگون استفاده می شود. اما به طور کلی چهار چوب هایی که برای درب به کار می روند، بر اساس مدل آن ها تفاوت دارد. عرض فریم درب، جنس آن و نوع مقاومت آن در برابر ضربه با یکدیگر متفاوت است.

انواع چهار چوب درب ضد سرقت

به طور کلی چهار چوب درب ضد سرقت از دو جنس فلزی و چوبی ساخته می شود. اما لازم است اشاره کنیم که چهار چوب های از جنس فلزی از استحکام و امنیت بالاتری برخوردار هستند. چهار چوب فلزی را در انواع درب ضد سرقت فلزی با قطر 2 میلی متر در رنگ الکترو استاتیک و استحکام بالا مورد استفاده قرار می دهند.

از چهار چوب های فلزی در دو قطر برای درب های داخلی ساختمان و قطر 18 سانتی متری برای درب های ضد سرقت استفاده می کنند. امروزه استفاده از چهار چوب های فلزی در ساختمان ها رواج زیادی پیدا کرده است و سهم بسیار گسترده ای از بازار را به خود اختصاص داده است. دوام و ماندگاری این چهار چوب ها در کنار خاصیت رنگ پذیری، به عنوان مهم ترین مشخصات چهار چوب درب ضد سرقت شناخته می شوند.

چهار چوب درب ضد  سرقت

معرفی اجزای چهار چوب درب ضد سرقت

چهار چوب درب ضد سرقت از اجزای مختلفی ساخته شده است که در این بخش قصد داریم به آن ها اشاره کنیم:

  • یکی از اجزای به کار رفته در این چهار چوب، زوار لاستیکی است که روی تمام چهار چوب ها تعبیه شده است. این زوار از ورود گرد و غبار، آلودگی، سر و صدا و جابجایی حرارت از طریق درب جلوگیری می کند.
  • بدنه چهار چوب درب که از ورق فلزی 2 میلی متری مستحکم ساخته می شود.
  • قاب زبانه درب که از جنس استیل قوی ساخته می شود تا بتواند زبانه قفل را نگهداری کند. این زبانه ها در 4 نقطه تعبیه می شوند.
  • دیگر اجزای چهار چوب درب، ریل موقت است که برای نگهداری ساختار چهار چوب طراحی شده است.
  • فضای خالی روی دیوار تعبیه شده است که می تواند چهار چوب را ثابت نگه دارد و با آجر های دیوار چفت شود.
  • همچنین از 3 عدد لولا که قابلیت 90 درجه باز شدن دارند، در این چهار چوب استفاده می شود.
  • یکی دیگر از اجزای اختیاری درب ضد سرقت، زنجیر درب بوده که امکان باز کردن کمی از درب و مشاهده فرد پشت درب را فراهم می کند.

پیشنهاد امروز به شما : انواع درب اتوماتیک

نحوه نصب چهار چوب درب ضد سرقت

به منظور نصب چهار چوب درب ضد سرقت باید توجه کنید که اجزای فوقانی چهار چوب های هم ارتفاع، همگی در یک تراز واقع شوند و هر چهار چوب نیز به خودی خود تراز باشد. به همین منظور یک خط تراز در قسمت تقسیم یا راهرو ساختمان روی دیوار رسم می کنید که بر مبنای کف یا سقف ساختمان است.

پس از آن کلیه سطوحی که باید چهار چوب روی آن نصب شود، علامت گذاری می کنید و لبه فوقانی چهار چوب ها را با این خط تراز فرضی در یک ارتفاع قرار می دهید. پس از آنکه محل چهار چوب ها تعیین شد، جای شاخک های چهار چوب را خالی کرده و اقدام به قرار دادن چهار چوب در محل خود و تراز کردن آن می نمایید.

سپس نوبت به شاقول کردن سطوح بیرونی چهار چوب می رسد. به طوری که سر چهار چوب کاملا قائم باشد و به سمت جلو یا عقب متمایل نشده باشد. حال که از شاقول و تراز بودن چهار چوب اطمینان حاصل کردید، محل شاخک های آن را با گچ دستی ثابت کنید.

در مناطقی که مرطوب است، پس از نصب چهار چوب، گچ دستی را در مناطقی غیر از مکان شاخک ها و با نصب قوه به صورت موقت ثابت کرده و سپس محل شاخک ها را از طریق سیمان و ماسه محکم کنید. پس از گذشت یک یا دو روز که سیمان ها محکم شده و گچ ها سست شدند، با تیشه کاری ملات گچ مصرف شده جدا کنید. در صورتی که دو قطر چهار چوب با یکدیگر در تماس باشند، نشانه انجام صحیح کار است.

چهار چوب درب ضد  سرقت

قیمت چهار چوب درب ضد سرقت

در حال حاضر اغلب طراحان از چهار چوب های چوبی درب به منظور استفاده به عنوان درب های داخلی ساختمان استفاده می کنند. اما امروزه با توجه به سلیقه مشتریان و روی کار آمدن ابزار ها و تجهیزات جدید، امکان ساخت انواع چهار چوب با جنس های مختلف فراهم شده است.

به این ترتیب قیمت این چهار چوب ها به نوع جنس چهار چوب بستگی دارد. علاوه بر این، جنس و کیفیت متریال به کار رفته در ساخت درب، یراق آلات مورد استفاده، نوع امنیت و مقاومت درب در برابر ضربه، همگی عواملی هستند که می تووانند قیمت این چهار چوب را تعیین کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *