اشتراک گذاری

راهنمای خرید جک درب پارکینگ

جک های درب پارکینگ موجود در بازار تنوع بسیار بالایی دارند. هر یک از این مدل ها با شرایط به خصوصی تناسب داشته و بر اساس نوع درب، اندازه، شرایط ساختمان، تردد آن و مواردی از این قبیل باید انتخاب شوند. در نتیجه برای خرید جک درب پارکینگ به یک راهنمای جامع و بررسی برخی نکات نیاز است.

خرید جک درب پارکینگ

راهنمای خرید جک درب پارکینگ و نکاتی که قبل از خرید باید به آن توجه داشت

این روز ها اکثر درب های مورد استفاده در ساختمان های بزرگ و آپارتمان ها، از نوع درب های اتوماتیک و ریموت دار است. حتی در بسیاری از خانه های قدیمی ساز نیز درب های معمولی آن ها به درب های ریموت دار تغییر داده شده است. این امر در راستای افزایش کارایی، راحتی در استفاده و از همه مهم تر افزایش میزان امنیت ساکنین است و مزیت های زیادی دارد. 

اما چیزی که یک درب معمولی را به یک درب ریموت دار یا اتوماتیک تبدیل می کند، اصطلاحا جک نامیده می شود. جک ها را می توان مهم ترین بخش یک درب ریموت دار در نظر گرفت. اما با این حال برای انتخاب و خرید جک درب پارکینگ، گزینه های بسیار متعددی پیش روی خریداران وجود دارد، چرا که این جک ها در انواع مدل ها، برند ها و از همه مهم تر با قابلیت های منحصر به فرد در بازار وجود دارد. 

بنابراین برای خریدن جک درب پارکینگ باید چه نکاتی را در نظر گرفت؟ در چه صورتی می توان بهترین خرید و انتخاب را صورت داد؟ به نظر می رسد برای خرید جک درب پارکینگ به یک راهنمای جامع و کامل نیاز است. در ادامه می خواهیم به شما برای این انتخاب کمک کرده و شما را در مسیر خریدن جک مناسب همراهی کنیم.

قبل از خرید جک درب پارکینگ به چه مواردی باید توجه داشت؟

به صورت کلی اگر بخواهیم نکات مهمی را در این خصوص در نظر بگیریم، پیش از خرید و انتخاب یک جک مناسب برای درب ورودی پارکینگ باید گزینه های زیر را در نظر گرفت و متناسب با مشخصات آن ها انتخاب خود را  انجام داد:

 • عرض ورودی ساختمان
 • طول و اندازه و وزن هر درب
 • تعداد لنگه های درب مورد نظر
 • شرایط و موقعیت ساختمان
 • تعداد واحد های ساختمان و در نتیجه میزان تردد احتمالی یک ساختمان در طول روز
 • شناخت و بررسی انواع جک های موجود و نوع کارایی و عملکرد آن ها
 • بررسی برند ها و مدل های متفاوت و امکاناتی که ارائه می دهند
 • بررسی مشخصات هر محصول و قابلیت های جدید و متفاوتی که ارائه می دهند
 • میزان پشتیبانی برند از محصول ارائه شده و امکان نصب راحت و بدون درد سر
 • قدرت بالای جک و میزان کارایی آن
 • هزینه و بودجه ای که برای خرید جک درب پارکینگ در نظر دارید

این ها به صورت کلی مواردی است که باید پیش از خرید جک درب پارکینگ در نظر گرفت و آن ها را مورد بررسی قرار داد. این موارد هر کدام می تواند در انجام درست فرایند خرید و انتخاب مناسب ترین جک برای درب پارکینگ موثر باشد. در ادامه به بررسی برخی از این موارد به صورت مفصل تر می پردازیم.

 • بررسی اندازه ورودی ساختمان و اندازه ورودی درب ها در زمان خرید جک

در اولین قدم برای خریدن جک برای درب پارکینگ، باید به این نکته توجه داشت که ورودی ساختمان مورد نظر چه عرض و اندازه ای دارد. دلیل اهمیت این موضوع نیز در تناسب هر جک با یک عرض مشخص است. در واقع جک ها و قدرت و کارایی های متفاوت آن ها بر اساس این که اندازه ورودی درب چقدر است و تا چه میزان باید درب باز و بسته شود، متغیر بوده و تعیین خواهد شد.

 • شرایط و موقعیت ساختمان را برای خرید جک درب پارکینگ در نظر بگیرید

نکته دیگری که در زمان خرید جک درب پارکینگ باید در نظر داشته باشید، شرایط و موقعیت قرار گیری ساختمانی است که می خواهید برای درب آن یک جک برقی را خریداری کنید. برای این منظور در نظر بگیرید که ساختمان در چه شرایط و موقعیتی قرار دارد. باید بر اساس این که آیا درب ها می توانند به راحتی و بدون هر گونه سختی و مزاحمتی باز و بسته شوند، جک های مناسب را خریداری کرد. 

برای مثال بررسی کنید که آیا موقعیت دیوار ها یا سطح زمین مانعی برای باز و بسته شدن راحت و روان درب نیست. موقعیت قرار گیری ساختمان از لحاظ رو به شمال بودن یا جنوبی بودن آن نیز روی باز و بسته شدن راحت درب تاثیر خواهد داشت که باید در زمان خرید جک درب پارکینگ آن را در نظر گرفت.

 علاوه بر این، این که درب ساختمانی که می خواهید جک برای آن خریداری کنید نوساز است یا قدیمی ساز، انتخاب و خریدن جک برای درب پارکینگ نیز متفاوت خواهد بود. به این ترتیب با بررسی این درب ها و شرایط باز و بسته شدن آن ها باید یکی از انواع جک های بازویی، برقی یا ریلی را انتخاب و خریداری کنید.

 • اهمیت بررسی وزن و طول هر یک از درب ها

زمانی که می خواهید متناسب با هر درب یک جک مناسب را انتخاب و خریداری کنید، باید وزن و طول هر درب را در نظر بگیرید. در واقع برای درب هایی با وزن و طول های متفاوت، جک های برقی متفاوتی نیز وجود دارد. برای مثال زمانی که می گوییم یک جک برقی 400 داریم به این معنی است که این جک توانایی تحمل درب هایی با وزن 400 کیلوگرم و طولی اندازه 2.5 متر را دارد. به همین ترتیب برای وزن ها و طول های بالا تر، جک هایی با قدرت بالاتری نیز نیاز است که طول بازوی آن ها بیش تر باشد. بنابراین باید برای خرید جک درب پارکینگ، در قدم دوم وزن و طول درب را تعیین کرده و جک را متناسب با آن انتخاب و خریداری نمود.

البته در این خصوص یک موضوع دیگر نیز مطرح می شود. برای مثال تصور کنید طول یک درب حدود 2.5 متر است، اما وزن آن کم تر از 400 کیلوگرم باشد. در مقابل درب دیگری نیز وجود دارد که طول آن حدود 2.5 متر است اما وزنی بیش تر از 400 کیلوگرم دارد. در این حالت ها باید گفت برای خرید جک درب پارکنیگ مناسب باید به اندازه شفت جک توجه کنید. اندازه شفت باید متناسب با طول درب انتخاب شده و هر چه این طول بیش تر باشد، جک هایی با شفت های بلند تر برای درب مورد نظر مناسب هستند.

 • میزان تردد ساختمان در انتخاب جک مناسب حائز اهمیت است

یکی از موارد بسیار مهم دیگری که باید در زمان خریدن جک برای درب پارکینگ در نظر داشت، میزان تردد ساختمان است. بر اساس تعداد واحد هایی که هر ساختمان دارد و میزان ترددی که در طول شبانه روز از درب آن ساختمان صورت می گیرد، نوع جک انتخابی متفاوت است. هر جکی توانایی تحمل تعداد به خصوصی تردد در طول شبانه روز را دارد و بر این اساس، جک هایی با قدرت های متفاوتی وجود دارد. 

در نتیجه بر اساس مسکونی بودن یا ادرای بودن ساختمان، تعداد واحد های آن و میزان ماشین هایی که در آن ساختمان وجود دارند و در شبانه روز تردد می کنند، باید یک جک مناسب را انتخاب و خریداری کرد.

 • اهمیت شناخت جک های متفاوت بر اساس کارایی و تناسب آن ها با درب مورد نظر

بعد از این که شرایط و موقعیت درب ساختمان، موقعیت قرار گیری خود سازه و تردد آن را در نظر گرفتید، باید در قدم بعدی برای خرید جک درب پارکینگ، انواع مختلف جک هایی که وجود دارند و مشخصات و کارایی های آن را بشناسید. هر یک از این جک ها برای موقعیتی به خصوص مناسب بوده و به کار می روند. بر این اساس انواع جک های موجود شامل موارد زیر هستند:

 • جک های هیدرولیک؛ این دسته از جک ها در واقع برای درب ساختمان هایی مناسب اند که تردد بسیار بالایی دارند. این جک ها را می توان برای درب های سنگین تر به کار برد. از همه مهم تر به دلیل کار کردن این جک ها با روغن، می توان از آن ها در مکان های متفاوت با اطمینان از حفظ عملکرد مناسب آن ها استفاده کرد.
 • جک های پارکینگ الکترو مکانیکی؛ در مقابل جک های هیدرولیکی این دسته از جک ها برای ساختمان هایی با تردد متوسط مناسب است. این جک ها با گیربکس های مکانیکی کار کرده و کارایی آن ها در هوای بسیار سرد تحت تاثیر قرار می گیرد. اگر تردد ساختمان مورد نظر بین 20 تا 30 بار در روز باشد، می توان از جک های الکترومکانیکی برای درب مورد نظر استفاده کرد.

علاوه بر این دسته بندی دیگری که برای انواع جک ها وجود دارد، دسته بندی آن ها بر اساس انواع جک های ریلی، بازویی، زنجیری، تسمه ای و جک پارکینگ برقی است که با کمک یک موتور کار کرده و درب را باز و بسته می کند. بر اساس معیار های متفاوتی اعم از نوع درب و اندازه آن باید یکی از این جک ها را به عنوان نمونه مناسب هنگام خرید جک درب پارکینگ انتخاب کرد.

 • خریدن جک برای درب پارکینگ بر اساس لنگه های درب ورودی ساختمان

یکی از معیار های دیگری که باید برای خرید جک در نظر گرفت، تعداد لنگه های درب ساختمان است. برخی از ساختمان ها درب های دو لنگه دارند ولی برخی از آن ها نیز دارای یک لنگه هستند. بر این اساس نوع جک انتخابی متفاوت است. برخی از جک ها برای درب های تک لنگه مناسب اند و در مقابل برخی نیز برای درب های دو لنگه به کار می آیند. دسته ای دیگر از درب ها نیز از نوع تک لنگه و ریلی هستند. جک های ریلی برای این درب ها مناسب هستند.

 بنابراین حتما باید تعداد لنگه ها را هنگام خرید جک درب پارکینگ در نظر گرفت. نکته دیگری که حین خریدن جک برای درب پارکینگ باید در نظر داشت این است که اگر درب مورد نظر تنها یک لنگه داشته باشد، باید حتما به اندازه شفت آن جک نیز توجه داشته باشید و از جک هایی با شفت های بلند برای این درب های تک لنگه استفاده نمایید.

 • شناسایی برند های متفاوت تولید کننده جک و مدل های متفاوت آن ها

مانند هر محصول دیگری، جک های مورد استفاده برای درب پارکینگ نیز توسط برند های مختلف و در مدل ها و ساختار های بسیار متفاوت تولید و عرضه می شوند. علاوه بر این، این جک ها را می توان در انواع برند های ایرانی و خارجی تهیه و خریداری کرد. برای مثال می توان به جک های کالیپسو به عنوان محصول یک شرکت ایتالیایی تولید کننده جک های درب پارکینگ اشاره کرد که سال ها در این زمینه فعالیت دارد و مدل های متفاوتی را تولید و عرضه می کند. برای کسب اطلاعات بیش تر در این خصوص می توانید به مقاله جک پارکینگ کالیپسو و نحوه نصب و تعمیر آن مراجعه کنید. 

اما با این حال بدون در نظر گرفتن ایرانی و خارجی بودن برند تولید کننده جک، چیزی که در خرید جک درب پارکینگ حائز اهمیت است کیفیت و کارایی آن محصول است. ضمانت کالا و ارائه خدمات و پشتیبانی های لازم موارد مهمی است که باید در این خصوص در نظر گرفت، چرا که اگر جک مورد نظر دچار مشکل شود، هر کسی نمی تواند مشکل آن را برطرف کند و این کار بسیار تخصصی است.

در این زمینه بهتر است از برند ها یا شرکت هایی خرید کنید که به خوبی در مراحل نصب و برنامه دهی جک با شما همراه شده و خدمات کاملی را ارائه دهند. علاوه بر این در صورت بروز هر گونه مشکلی در عملکرد جک مورد نظر، تیم پشتیبانی شرکت در اسرع وقت خدمات لازم را به شما به عنوان خریدار ارائه دهند. این موضوع، یعنی خدمات رسانی سریع اهمیت زیادی دارد. چرا که درب ساختمان و کارکرد مناسب آن موضوع بسیار حائز اهمیتی است و نمی توان کار تعمیرات آن را نادیده گرفت یا به تعویق انداخت.

 

 • بررسی مشخصات و قابلیت های جانبی یک جک در زمان خرید

در خرید جک درب پارکینگ باید به این نکته نیز توجه داشت که مانند هر محصول دیگری، جک ها نیز متاثر از پیشرفت تکنولوژی های تولید محصول، مجهز تر، جدید تر و با کارایی های بیش تر شده اند. این موضوع در خصوص برخی از برند ها و مدل های پیشرفته تر مطرح می شود. در نتیجه به منظور خریدن جک برای درب پارکینگ خود باید به مشخصات و قابلیت های متنوع هر محصول نیز توجه کنید. 

برخی مدل ها مجهز به قفل برقی هستند. برخی دیگر دارای سنسور قدرت مند تشخیص مانع هستند و به صورت اتوماتیک در صورت امکان برخورد با مانع، درب از حرکت می ایستد.

 مشخصات دیگری از جمله ویژگی فست کلوز بودن، برنامه دهی های بسیار متنوع، تنظیم سرعت بسته شدن لنگه دوم درب، مجهز به ال سی دی روی تابلوی فرمان به منظور تشخیص و عیب یابی سریع و برنامه دهی پیشرفته و همچنین عیب یابی خودکار و هوشمند از جمله مشخصات متعددی است که در محصولات مختلف وجود دارد. این مشخصه ها را باید حتما در زمان خرید جک درب پارکینگ در نظر گرفت و در صورت نیاز مدل ایده آل را انتخاب کرد.

 • بررسی هزینه و بودجه ای که برای خرید جک درب پارکینگ در اختیار دارید

در نهایت چیزی که برای خرید هر محصولی اعم از خریدن جک برای درب پارکینگ تعیین کننده است، میزان بودجه و هزینه ای است که برای این منظور در نظر گرفته اید. جک های متفاوت بسته به کیفیت، کارایی، اندازه، برند و خصوصا مشخصات و تکنولوژی های به کار رفته در آن قیمت های متفاوتی را دارد. بعد از تعیین تمام موارد بالا در هنگام خرید جک درب پارکینگ، باید بودجه خود را تعیین کنید. 

در نظر داشته باشید در بیش تر مواقع صرف هزینه ای بیش تر نوعی صرفه جویی است. چرا که این محصول اهمیت زیادی در ساختمان ها داشته و در صورت صرف کمی هزینه بالا تر برای خرید، از خراب شدن زود هنگام محصول، نیاز به تعمیرات مداوم و حتی تعویض جک یا قطعات متفاوت آن جلوگیری می کنید. 

از طرفی نیز این محصول برای افزایش امنیت ساختمان اهمیت زیادی دارد. با این وجود نمی توان گفت که الزاما محصول گران قیمت تر به معنی کیفیت و کارایی بسیار بالا تر محصول بوده و در زمان خرید جک درب پارکینگ باید به موارد متعددی توجه داشت و معیار های زیادی را در نظر گرفت.

نکات مربوط به نصب، تعمیر و نگهداری جک

هنگام خریدن جک برای درب پارکینگ بهتر است حتما از کارشناسان این حوزه کمک بگیرید و در خصوص خرید یک مدل ایده آل با مراکز تخصصی مشورت کنید. در ادامه نکته مهم انجام درست فرایند نصب است. توجه داشته باشید که حتما کار نصب جک درب پارکینگ خود را به یک نصاب حرفه ای بسپارید. بعد از آن هم برای سرویس های دوره ای مورد نیاز و تعمیر و نگهداری جک درب پارکینگ خود، حتما از مراکز تعمیرات تخصصی کمک بگیرید. همچنین این مراکز تخصصی می توانند در مراحل ابتدایی از زمان خرید جک درب پارکینگ نیز به شما کمک کنند.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *