اشتراک گذاری

هر آنچه که لازم است در مورد تنظیم جک درب پارکینگ بدانید!

امروزه شاهد پیشرفت فناوری در همه امور زندگی هستیم. اینک درب‌های دستی و قدیمی پارکینگ‌ها رفته‌رفته جای خود را به درب‌های اتوماتیک می‌دهند. کار با درب‌های اتوماتیک راحت‌تر است و این درب‌ها بسیاری از دردسر‌های درب‌های قدیمی را ندارند. در این مقاله به تنظیم جک درب پارکینگ پرداخته می‌شود و جزئیاتی کامل در این باره بیان خواهد شد.

جک درب پارکینگ

چگونه زمان بسته شدن درب پارکینگ را تنظیم کنیم؟

قطعات و ابزار‌های مختلفی در ساختار این درب‌ها وجود دارند که هر کدام از آن‌ها کار خاصی را انجام می‌دهند. هرگز کار تعمیر جک پارکینگ را به افراد کم‌تجربه و ناشی نسپارید زیرا قطعات آن بسیار حساس هستند. خرابی قطعات درب حتی می‌تواند بر امنیت پارکینگ شما هم تاثیر بگذارد.

درب‌های اتوماتیک پارکینگ بسیاری از دردسر‌های درب‌های قدیمی را از میان برداشته‌اند و باز و بسته شدن آن‌ها به حالت خودکار است. تنظیم زمان بسته شدن این نوع درب‌ها بسیار مهم است و باید به گونه‌ای باشد که امنیت به خطر نیفتد و از طرف دیگر، آسیبی نیز به خودرو وارد نشود. این فرآیند تنظیم زمان به دو روش زیر انجام می‌شود.

1- تنظیم زمان با استفاده از دکمه تایم

مدار فرمان درب بخش بسیار مهمی است و عملکرد اصلی درب را سازمان می‌دهد. در این روش باید دکمه تایم را چند لحظه نگه داریم تا چراغ آن چشمک زدن را شروع کند. توجه داشته باشید که این دکمه در سمت چپ و پایین مدار قرار دارد. سپس دکمه درب را فشار دهید تا فرآیند ثبت زمان آغاز شود. بعد از گذشت زمان مورد نظر می‌توانید دوباره این دکمه را فشار دهید تا ثبت زمان تمام شود. به این ترتیب زمان مورد نظر شما برای باز و بسته شدن درب تنظیم می‌شود.

2- تنظیم با استفاده از دکمه Deep Switch

تنظیم جک درب پارکینگ را با استفاده از دکمه Deep Switch نیز می‌توان انجام داد. سه دکمه Deep Switch بر روی مدار فرمان وجود دارد که تنها یکی از آن‌ها مخصوص تنظیم زمان باز و بسته شدن است. در این حالت باید دکمه مربوطه را در حالت فعال قرار دهیم تا ثبت زمان شروع شود. با خاموش کردن این دکمه فرآیند ثبت تایم تمام می‌شود و زمان بسته شدن درب تعیین خواهد شد.

نکاتی در مورد تنظیم برد

برد جک یکی از قطعات بسیار اساسی و مهم درب پارکینگ است و جایی است که دستور از آنجا به قطعات دیگر ارسال می‌شود. قطعات مختلف درب پارکینگ بر روی برد نصب می‌شوند؛ از این رو می‌توان گفت که برد از بخش‌های بسیار مهم درب است. این برد از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به برد اصلی، ترانس، کارت ویدیویی و غیره اشاره کرد. تنظیم برد بستگی به مدل جک دارد و به روش‌های گوناگونی انجام می‌شود.

تنظیمات سرعت درب

تنظیم سرعت درب‌های پارکینگ نیز بسیار اهمیت دارد و مهمترین مسئله‌ای که باید بعد از تنظیم جک درب پارکینگ به آن پرداخته شود، همین تنظیم سرعت درب است. تنظیم سرعت این درب‌ها تحت تاثیر نوسانات جریان برق قرار دارد و اگر این نوسانات زیاد باشد، عملکرد درب با اختلال مواجه خواهد شد.

برای تنظیم سرعت درب باید آن را باز کرده و سنسور را تنظیم کنید تا حساسیت چشمی و سرعت باز و بسته شدن به خوبی میزان شود. تنظیم سرعت به موارد زیادی مانند مدل درب، مکانی که درب در آنجا واقع است و بسیاری از فاکتور‌های دیگر وابسته است. این کار باید توسط کارشناسان باتجربه و ماهر انجام بگیرد.

شیوه تنظیم جک درب پارکینگ

شیوه نصب و تنظیم جک بسیار مهم است. جک وسیله‌ای است که بر روی درب پارکینگ قرار دارد و از آن برای باز و بسته شدن خودکار استفاده می‌شود. جک‌ها انواع مختلفی مانند برقی، هیدرولیکی و غیره دارند که نحوه تنظیم آن‌ها با یکدیگر فرق دارد. جک‌های مختلف نمره‌بندی شده‌اند که این نمره‌بندی از یک شروع می‌شود و هرچه نمره بالاتر رود، جک مورد نظر توان تحمل وزن بیشتری را خواهد داشت.

نکته‌ای که نباید در تنظیم جک فراموش کرد، ایجاد فاصله درست بین جک و لولای در است. اگر این فاصله زیاد باشد، جک نمی‌تواند به طور صحیح عملکرد داشته باشد و باز و بسته شدن درب به خوبی انجام نمی‌گیرد. تعمیر جک پارکینگ کاری پیچیده و فنی است که تنها از عهده متخصصین برمی‌آید.

چگونه ریموت درب را تنظیم کنیم؟

کار ریموت برقراری ارتباط بین مرکز کنترل و فرد استفاده‌کننده است. تنظیم ریموت کار ساده‌ای است و طبق مراحل زیر باید انجام بگیرد:

1- حداقل یک فاصله یک متری باید بین ریموت و مرکز فرمان وجود داشته باشد تا ریموت بتواند عملکرد مطلوب خود را داشته باشد.

2- بعد از اینکه فاصله مناسب را رعایت کردید، دکمه مرکز فرمان را فشار داده و آن را فعال کنید.

3- حدود 10 ثانیه نمایشگر دستگاه روشن خواهد بود که در خلال این مدت فشار دادن هر یک از دکمه‌های ریموت باعث چشمک زدن صفحه نمایش می‌شود. این چشمک زدن به این معنی است که تنظیمات مربوطه در حال انجام شدن است.

4- بقیه دکمه‌های ریموت نیز به همین صورت تنظیم می‌شوند و به این ترتیب می‌توان تنظیمات کلی ریموت را انجام داد.

درب‌های پارکینگ از قطعات متفاوتی ساخته شده‌اند و هر یک از این قطعات وظیفه متفاوتی دارند. کار این قطعات بسیار تخصصی و حساس است و هر گونه اختلال در این قطعات می‌تواند منجر به مشکلات امنیتی شود. تنظیم جک درب پارکینگ نیز بسیار حائز اهمیت است و اگر جک به خوبی تنظیم نشده باشد، علاوه بر مشکلات امنیتی مشکلات دیگری هم ایجاد می‌شود و ممکن است درب به خودرو برخورد کند. شما چه فکر می‌کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *