اشتراک گذاری

آموزش گریس کاری جک درب پارکینگ

در این مقاله، نحوه گریس کاری جک درب پارکینگ را به شما آموزش می دهیم. گریس کاری یا روغن کاری جک درب، برای نگهداری بهتر از این سازه ضروری است و باید هر چند وقت یک بار انجام شود.

در غیر این صورت ممکن است قطعاتی همچون فنرها، ریل ها و … آسیب دیده و به مرور زمان، جک درب پارکینگ و باز و بسته شدن آن با مشکل مواجه شود. در ادامه مطلب، ضمن آموزش گریس کاری جک درب پارکینگ، به شما می گوییم که چه زمانی باید این کار را انجام دهید.

گریس کاری جک درب پارکینگ

چه موقع اقدام به گریس کاری جک درب پارکینگ کنیم؟

به طور کلی بهتر است هر چند وقت یک بار، جک درب پارکینگ را روغن کاری کنید. با توجه به این که درب پارکینگ ساختمان ها مدام باز و بسته می شود، اصطکاک ایجاد شده بین اجزای آن، موجب خشک شدن جک می شود. در نتیجه خشک شدن این بخش، حرکت جک راحت و روان نیست و حتی ممکن است این بخش دچار شکستگی یا ترک خوردگی شود.

به ویژه در فصل سرما باید دقت زیادی در خصوص گریس کاری جک درب پارکینگ به خرج داده و این کار را مرتبا انجام دهید. شنیدن صدا‌های عجیب به هنگام باز و بسته شدن درب، کند شدن سرعت باز و بسته شدن درب و یا سنگین شدن درب در حین باز یا بسته شدن، نشان دهنده خشک شدن جک هستند. در صورت مشاهده هریک از این علائم، جک درب را با استفاده از گریس یا روغن، چرب کنید.

نحوه روغن کاری جک درب پارکینگ

پیش از معرفی مراحل گریس کاری جک درب پارکنیگ، باید به این نکته اشاره کنیم که این کار، کاری تخصصی است و باید حتی الامکان توسط کارشناسان تعمیر درب پارکینگ انجام شود.

تکنسین های مرکز تعمیرات درب پارکینگ، عملیات عیب یابی و ترمیم و گریس کار جک را به شکل حرفه ای انجام می دهند. مراحل روغن کاری جک درب پارکینگ عبارتند از:

  • جداسازی جک از درب پارکینگ
  • بیرون آوردن قطعات بیرونی و داخلی با استفاده از ابزار مخصوص
  • تمیز کردن قطعات پیش از گریس کاری
  • تمام قطعات را به وسیله یک دستمال تمیز کنید تا اثری از گریس کاری‌های قبلی باقی نماند.
  • قرار دادن مقداری از ماده گریس روی سطح صاف جک
  • بستن قطعات و اجزای باز شده، به شکل ابتدایی
  • باز و بسته کردن درب برای اطمینان از روان بودن حرکت جک

اگر از نحوه نصب جک درب پارکینگ اطلاع ندارید، باز و بسته کرده آن در پروسه روغن کاری دشوار خواهد بود. 

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *