اشتراک گذاری

تفاوت دزدگیر اماکن با دزدگیر فروشگاهی

ممکن است بسیاری از شما با این سوال مواجه شده باشید که تفاوت دزدگیر اماکن با دزدگیر فروشگاهی در چیست؟ دزدگیر ها از اجزای مختلفی تشکیل شده اند که با همکاری یکدیگر می توانند محل زندگی شما را از شر سارقان در امان نگه دارند و آن را از هر گونه تهدید حفظ کنند. اما با توجه به اینکه هر یک از دزدگیر ها برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار می گیرند، در طراحی و کارایی آن ها تفاوت وجود دارد. در این مبحث ما را همراهی نمایید تا بیشتر به فرق دزدگیر اماکن و فروشگاهی بپردازیم.

پیشنهاد به شما »»»  نحوه نصب قفل برقی

فرق دزدگیر اماکن و فروشگاهی

بررسی تفاوت دزدگیر اماکن با دزدگیر فروشگاهی

برای مشخص شدن تفاوت دزدگیر اماکن و فروشگاه هر یک از دزدگیرها را به صورت مجزا مورد بررسی قرار می دهیم.

دزدگیر فروشگاهی چیست؟

در بیان تفاوت دزدگیر اماکن با دزدگیر فروشگاهی لازم است ابتدا اشاره کنیم که کدام دزدگیر را به عنوان دزدگیر فروشگاهی می‌شناسند. دزدگیر فروشگاهی یا گیت فروشگاهی را در فروشگاه ها نصب می کنند تا از خروج یا سرقت کالا های فروشگاه جلوگیری کنند.

استفاده از دزدگیر فروشگاهی در لباس فروشی ها، کتاب فروشی ها، هایپر مارکت و سوپر مارکت ها رواج زیادی دارد. در این دزدگیر ها از فناوری RFID استفاده می گردد و با کمک امواج رادیویی می توان تشخیص داد که کالایی از فروشگاه خارج شده یا خیر.

مطمئنا شما نیز در لباس فروشی ها با تگ یا لیبل هایی که روی لباس ها نصب می شود، مواجه شده اید. با خروج لباس ها از فروشگاه، آلارم دزدگیر صدا می دهد و خروج محصولات فروشگاه را به کارکنان آن اعلام می کند.

راستی  تعمیرات تلویزیون با گارانتی می خوای ؟!👈😍 تعمیرات تلویزیون با گارانتی 1 الی 24 ساعته 

بخش های مختلف دزدگیر فروشگاهی

در ادامه مبحث تفاوت دزدگیر اماکن با دزدگیر فروشگاهی لازم است به بخش های مختلف دزدگیر فروشگاهی اشاره کنیم:

آنتن دزدگیر

آنتن دزدگیر فروشگاهی در حقیقت پایه ای است که برد دزدگیر را روی آن قرار می دهند. روی این دزدگیر دو قسمت مشاهده می شود که قادر است کار فرستنده و گیرنده را انجام دهد.

تگ یا لیبل دزدگیر

در لیبل یا تگ سنسور های RFID نصب می گردد و در بخش خروجی و ورودی فروشگاه آنتنی را نصب می کنند تا با خروج محصولات، امواج تگ ها شناسایی شده و اعلام سرقت از فروشگاه شود.

فرق دزدگیر اماکن و فروشگاهی

کاربرد دزدگیر فروشگاهی

یکی از مهم ترین تفاوت دزدگیر اماکن با دزدگیر فروشگاهی در کاربرد آن ها است. دزدگیر فروشگاهی در زمانی که فروشگاه باز است و فعالیت می کند، مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب فروشندگان و کارکنان فروشگاه می توانند از طریق فعال شدن هشدار دزدگیر، از خروج کالا از فروشگاه مطلع شوند.

قیمت دزدگیر فروشگاهی

از دیگر فرق دزدگیر اماکن و فروشگاهی می توان به قیمت آن اشاره کرد. قیمت دزدگیر فروشگاهی با توجه به نوسانات بازار ثابت نیست و نمی توان عدد مشخصی برای آن اعلام کرد. اما به طور کلی تعیین قیمت این دزدگیر به فاکتور های متعددی بستگی دارد. برند تولید کننده دزدگیر، کیفیت برند، تعداد تگ ها، مدل دزدگیر، امکانات دستگاه و موارد دیگر همگی بر قیمت این دزدگیر اثر گذار هستند.

دزدگیر اماکن چیست؟

هر دو دزدگیر اماکن و فروشگاهی به منظور جلوگیری از سرقت استفاده می شوند و تفاوت دزدگیر اماکن با دزدگیر فروشگاهی به کاربرد آن ها مربوط است. دزدگیر فروشگاهی را برای جلوگیری از سرقت کالا ها در هنگام باز بودن فروشگاه استفاده می کنند و دزدگیر اماکن در زمانی که فروشگاه بسته است، کاربرد دارد.

با دزدگیر فروشگاهی کارکنان می توانند مطلع شوند که کالایی از فروشگاه خارج شده است. اما با دزدگیر اماکن می توان از سرقت مغازه ها، فروشگاه ها، شرکت ها، ادارات و منازل در زمانی که شخصی در آن ها رفت و آمد نمی کند و بسته است، اطلاع پیدا کرد.

پیشنهاد به شما »»» مزایای استفاده از درب اتوماتیک برای ساختمان 

انواع دزدگیر اماکن

در دزدگیر اماکن تجهیزات مختلفی به کار رفته که با توجه به نوع کاربری، می توان یکی از بهترین گزینه ها را انتخاب کرد. تجهیزات به کار رفته در دزدگیر اماکن از قرار زیر هستند:

فرق دزدگیر اماکن و فروشگاهی چیست؟

  • مگنت های درب و پنجره دزدگیر
  • سانترال مرکزی دزدگیر
  • سیگنال های مرکزی دستگاه
  • سنسور تشخیص حرکت توسط دزدگیر
  • سیستم تلفن با صاحب دزدگیر
  • سنسور لرزشی دزدگیر

 

قیمت دزدگیر اماکن

یکی از مهم ترین وجه تفاوت دزدگیر اماکن با دزدگیر فروشگاهی در قیمت آن است. دزدگیر اماکن دارای قیمت متنوعی است که آن را بر اساس برند شرکت تولید کننده و کیفیت کالا تعیین می کنند. علاوه بر این فاکتور های دیگری نیز می تواند قیمت دزدگیر را مشخص کند. به این ترتیب ابتدا لازم است کاربری خود را مشخص کرده و سپس با توجه به مدل های موجود و امکانات آن یکی از بهترین گزینه ها را انتخاب کرد.

1/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *