اشتراک گذاری

انتخاب مناسب ترین تیغه برای کرکره برقی درب پارکینگ بر اساس کاربردشان

کرکره برقی هایی که برای درب های پارکینگ استفاده می شوند از بخش های مختلفی تشکیل شده اند که یکی از مهم ترین این قطعات، تیغه کرکره برقی است. از آن جایی که این قطعه در تامین امنیت و زیباتر دیده شدن جلوه ظاهری درب های کرکره ای پارکینگ نقش دارد، انتخاب مناسب ترین تیغه برای کرکره برقی درب پارکینگ از اهمیت زیادی برخوردار است. علاوه بر این هر یک از تیغه هایی که در بازار وجود دارند قیمت متفاوتی داشته و از این رو خرید و انتخاب آن ها روی قیمت تمام شده درب های کرکره ای پارکینگ نیز تاثیر خواهد داشت.

در نتیجه به دلیل اهمیت انتخاب درست از بین انواع تیغه های موجود در بازار، در این جا می خواهیم راهنمای جامعی در خصوص انواع تیغه برای کرکره برقی درب پارکینگ، کاربرد و قیمت های آن ها را ارائه دهیم. در خصوص انتخاب، نصب و تعمیر کرکره برقی می توانید از مراکز تخصصی نصب و تعمیر درب های اتوماتیک پارکینگ نیز کمک بگیرید. مرکز سخت افزار ایران یک مرکز تعمیرات تخصصی معتبر در این زمینه است.

تیغه برای کرکره برقی درب پارکینگ

دسته بندی انواع تیغه برای کرکره برقی درب پارکینگ

با توجه به استفاده روز افزون درب های اتوماتیک، خصوصا انواع کرکره ای آن در پارکینگ ها، تیغه های موجود برای این درب ها در بازار نیز تنوع بالایی دارد که هر یک متناسب با کاربرد درب و ویژگی هایی که دارد، می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. کرکره های برقی معمولا در ساختمان های تجاری و اداری کاربرد بالایی دارد. از این رو تنوع تیغه کرکره برقی می تواند متناسب با طیف گسترده کاربرد آن ها گسترش یابد.

انواع موجود تیغه کرکره برقی موجود از نظر ظاهر، رنگ، کیفیت، کاربرد، دوام، اندازه، متریال ساخت و قیمت با هم تفاوت دارند. اما در کل تیغه های موجود در دو دسته کلی قرار می گیرند که این دسته بندی بر اساس عرض تیغه و جنس آن صورت گرفته است. علاوه بر این در انواع تیغه های موجود در بازار، دسته بندی دیگری نیز بر اساس پل ها که مشخص کننده تعداد سیم هایی است که از درون تیغه ها رد می شوند نیز انجام می شود. در ادامه برخی از انواع کاربردی آن ها را همراه با کاربردی که دارند، بررسی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: نحوه تنظیم بسته شدن جک های دو لنگه نسبت به هم

انواع تیغه ها بر اساس عرض های مختلف

در این جا می خواهیم دسته بندی های مختلفی که برای انواع تیغه کرکره برقی بازار وجود دارند را بررسی کنیم. از لحاظ عرض انواع تیغه برای کرکره برقی درب پارکینگ به دسته های 40، 60، 80 و 100 میلی متری دسته بندی می شوند. هر یک از این اندازه ها برای مکان ها و کاربرد های مختلفی مناسب است. برای مثال تیغه های 60 میلی متری معمولا برای درب های پارکینگ خانه های مسکونی کاربرد دارند و برای این موارد مناسب اند.

در فروشگاه ها نیز معمولا تیغه های 60 میلی متری استفاده می شوند. در مقابل معمولا تیغه هایی با عرض 80 میلی متری برای درب کرکره ای پارکینگ ساختمان های بزرگ تر مانند شرکت های بزرگ تجاری، ساختمان های صنعتی و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

دسته بندی تیغه کرکره برقی بر اساس جنس و پل ها

دسته بندی مهم دیگر انواع تیغه برای کرکره برقی درب پارکینگ به جنس و تعداد سیم های درون تیغه ها مربوط می شود. از لحاظ جنس تیغه های موجود برای درب های کرکره ای به انواع تیغه های آلومینیومی، تیغه های گالوانیزه، تیغه هایی از جنس پلی کربنات که جنس شفافی دارد، تیغه های دارای پانچ، و انواع تیغه هایی که جنس ضد حریق و ضد سرقت دارند دسته بندی می شوند.

تعداد پل ها نیز نکته مهم دیگری در دسته بندی انواع تیغه برای کرکره برقی درب پارکینگ است. پل ها در واقع تعداد سیم هایی است که از درون تیغه ها رد شده اند. بیشتر بودن تعداد این سیم ها به معنی افزایش امنیت، استحکام و دوام تیغه های مختلف است. برای مثال تیغه هایی که دارای دو تا سه پل هستند به دلیل افزایش امنیت و استحکام درب کرکره ای معمولا برای درب مغازه هایی مانند طلا فروشی ها و مراکزی مانند بانک ها و صرافی ها مورد استفاده قرار می گیرند.

معرفی برخی از پرکاربرد ترین تیغه های موجود در بازار

حال که با ماهیت و کارایی کلی انواع تیغه برای کرکره برقی درب پارکینگ آشنا شدیم بهتر است برخی از انواع پر کاربرد آن ها را نیز بشناسیم. در این خصوص می توان انواع تیغه کرکره برقی زیر را به عنوان پر کاربرد ترین های موجود در بازار در نظر گرفت:

  • انواع تیغه کرکره برقی آلومینیومی در اندازه 80 و 100 میلی متری، مانند تیغه هشتاد و صد میلیمتری آکپای
  • تیغه های گالوانیزه
  • تیغه های کرکره برقی پلی کربناتی
  • تیغه های کرکره برقی پانچ دار
  • تیغه های فوم دار پرتا
  • تیغه کرکره برقی رول گیتر
  • تیغه کرکره برقی لومیکو

این ها برخی از انواع تیغه های موجود برای کرکره برقی هایی با کارایی های متفاوت اند. برای آشنایی بیشتر به صورت مختصر آن ها را در ادامه بررسی می کنیم.

تیغه کرکره برقی

انواع تیغه های کرکره برقی آلومینیومی

تیغه هایی که به آن ها آلومینیومی گفته می شود از پرکاربرد ترین ها و مستحکم ترین تیغه های کرکره برقی موجود در بازار هستند. این تیغه ها در کنار استحکام بالا، وزن پایینی دارند و همین مورد هم از مزیت های این تیغه ها محسوب می شود. معمولا تعداد پل های این تیغه ها تک کاناله است.

برخی از انواع پر کاربرد تیغه های آلومینیومی انواع تیغه های هشتاد و صد میلیمتری آکپای هستند. این تیغه ها دارای ضخامت بالا و استحکامی بی نظیر است و انواع صد میلیمتری آن ها معمولا دو جداره و دو کاناله هستند و انواع هشتاد میلیمتری آن هم یک کاناله است. این تیغه برای کرکره برقی درب پارکینگ های مراکزی مانند فروشگاه ها، مراکز خرید و مغازه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید: مزایای استفاده از درب اتوماتیک برای ساختمان ها

انواع تیغه کرکره برقی گالوانیزه

تیغه های کرکره برقی گالوانیزه نیز جنس آلومینیومی دارند. معمولا سطح روی این تیغه ها با یک لایه گالوانیزه پوشیده شده است. متریال مصرفی برای پوشش این تیغه ها می تواند کیفیت های مختلفی داشته باشد. برای مثال انواع تیغه برای کرکره برقی درب پارکینگ که از نوع گالوانیزه است می تواند با استفاده از متریال فومی و عایق در برابر صدا و گرما ساخته شود.

از این رو به برخی از تیغه های گالوانیزه، تیغه های فوم دار گالوانیزه گفته می شود. مثال این مورد هم تیغه هشتاد میلیمتری فوم دار پرتا است که می توان از آن برای ایجاد یک عایق خوب گرما، سرما و صدا در تراس و پنجره ها و درب پارکینگ های ساختمان های مسکونی استفاده کرد.

انواع تیغه های پلی کربناتی برای کرکره های برقی

دسته دیگر انواع تیغه برای کرکره برقی درب پارکینگ، انواع تیغه های ساخته شده از پلی کربنات است. این تیغه ها هم استحکام بالایی دارند و ماهیت شان شفاف و محکم است. علاوه بر این خاصیت بالای الاستیکی از دیگر ویژگی های این تیغه ها است.

همین الاستیسیته بالا موجب می شود که این تیغه ها در برابر شکستگی مقاومت بالایی داشته باشند. از این تیغه ها به دلیل ظاهر شفافی که دارند در مکان هایی مانند بانک ها، فروشگاه هایی که فاقد ویترین هستند و مکان هایی مشابه استفاده می شود. در کنار ظاهر شفاف اما این تیغه ها معمولا امنیت بسیار بالایی دارند.

انواع تیغه های ضد سرقت و ضد حریق

دسته دیگر تیغه برای کرکره برقی درب پارکینگ، انواع تیغه هایی است که با هدف ضد سرقت و ضد حریق مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا انواع تیغه های ضد سرقت انواع 60 میلیمتری هستند که در برابر ضربه و برش مقاوم شده اند. این نوع تیغه کرکره برقی در کنار امنیت و استحکام بالا، کاربری بسیار راحت و آسانی هم دارد.

انواع تیغه های ضد سرقت نیز معمولا از متریال پلی کربناتی یا گالوانیزه ساخته شده اند و قابلیت مقاومت در برابر حریق را تا دو ساعت دارند. این تیغه ها معمولا پوششی الکتروستاتیک داشته و می توانند درجه حرارت بسیار بالا را تحمل کنند. از این رو کاربرد این نوع تیغه کرکره برقی برای کارخانجات و مراکزی است که احتمال حریق و آتش سوزی در آن ها بالا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *